2. HNL- komentar 20. kola

Drugoligaši iz Splitsko-dalmatinske županije su u 20. kolu zabilježili dvije pobjede (Dugopolje i Croatia), dva neriješena (Junak i Solin) i jedan poraz (Hajduk II.). Velika je šteta što Junak, a pogotovo Solin nisu iskoristili vodstvo i na taj način izgubili dva boda koja bi im jako puno značila u borbi za ostanak. Što se ne može reći za klubove iz gornjeg doma Dugopolje i Croatiju koji nastavljaju borbu za sam vrh. Druga momčad Hajduka je u drugom poluvremenu izgubila bodove.

Hrvatski Dragovoljac – Junak 1:1 (1:1)

Orijent 1919. – Dugopolje 0:1 (0:1)

Solin – Opatija 1:1 (1:0)

BSK Bijelo Brdo – Hajduk II. 2:0 (0:0)

Croatia Zmijavci – Osijek II. 1:0 (1:0)

Junak se usprkos najmanjem budžetu jako dobro drži i bori, što je pokazala i utakmica u Zagrebu protiv lidera Hrvatskog Dragovoljca. Već u 4. minuti Junak vodi nakon pogotka Bašić-Šiška kojega je idealno uposlio Maganić. Dragovoljac je u susret ušao kao favorit i našao se u situaciji da mora loviti negativan rezultat. Uspjeli su uz puno sreće u 30. minuti preko Viduke, kada je lopta prošla ispod Runje, a Vuković nije uspio spriječiti pogodak. U nastavku je Dragovoljac imao terensku inicijativu, ali je najbolju prigodu imao Junak nakon što je Bagadur igrao rukom za kazneni udarac, kojega sudac „nije vidio“. Veliki bod za momčad Stipe Balajića!

Dugopolje je s teškog gostovanja na Krimeji odnijelo tri boda pogotkom Šege (13′) nakon asistencije Markote. Domaćin je imao nekoliko prigoda i terensku nadmoć u prvom poluvremenu, ali se mreža vratara Silića nije zatresla. U drugom dijelu se rezultat nije mijenjao, iako je Dugopolje preko Jakova Bašića i Šege imalo izgledne prigode. Na ruku gostiju je išlo i isključenje Gojka Gadže (59′) nakon drugog žutog kartona.

Solin je propustio veliku prigodu nakon što je vodio uz pomoć bure golom Ninčevića (8′) iz kornera. Prednost domaći nisu iskoristili za povećanje vodstva iako su imali dvije prigode (Veljača, Llanos). S druge strane je i Opatija imala nekoliko prigoda nakon što se zbog bure orijentirala na preskakanje igre i gađanje isturenog visokog trojca. Za nogom im je pošlo u 70′ kada je nakon greške obrane Solina zabio Pejanović za 1:1, što je bio i konačni rezultat. Kod Solina moramo istaknuti rani izlazak Repića zbog ozljede (30′) i nerezonske izmjene kojima je trener Matić ostavio prostor za izjednačenje i umalo poraz jer su gosti u jednoj akciji pogodili gredu.

Hajduk II. se iz Bijelog Brda vratio praznih ruku u utakmici koju je odigrao s izmiješanom ekipom u odnosu na ranije susrete jer su Skorup, Barišić i Škaričić otišli na put s A momčadi. Zaigrali su Mikulić, Ševelj i Čalušić na koje se više ne računa jer im ističu ugovori. Domaći su većinu susreta igrali bolje (istaknuo se obranama Sentić), a Hajduk je prve prigode izgradio tek na kraju prvog poluvremena (Blagaić i Ševelj). U nastavku utakmice je BSK s dva pogotka riješio pitanje pobjednika. Prvi je zabio Dabro (73′) nakon što se lopta iz bloka našla u njegovim nogama, a drugi gol je djelo Gvozdenovića u zadnjim minutama nakon asistencije Vrdoljaka. Trener Sablić za sada nije osigurao napredak, dapače, zabilježeno je lutanje od taktičke pripreme do izbora igrača. Sve govori činjenica da je igrač utakmice bio vratar bijelih Sentić.

Croatia je u Zmijavcima došla do željena tri boda nakon pogotka Ericka iz slobodnog udarca u 34′. Domaći su imali pregršt prigoda za povećanje vodstva preko Mrkonjića i Karoglana, ali se rezultat nije promijenio. Trener Lalić može biti zadovoljan ukupnim dojmom osim realizacije, za razliku od trenera Tolića čija ekipa nije puno pokazala u fazi napada, osim nekoliko dolazaka u zadnju trećinu mladog Belje.

Dugopolje se nalazi na 2. mjestu (35 bodova) i s utakmicom manje zaostaje dva boda za vodećim Hrvatskim Dragovoljcem. Croatia je na 4. mjestu (33 boda), ali je čeka teži raspored u narednim kolima. Hajduk II. je s utakmicom manje na 14. mjestu (22 boda), Solin je na 16. mjestu (18 bodova) i Junak na 17. mjestu (17 bodova) i svi se nalaze u zoni ispadanja. U idućem kolu se na stadionu Hrvatskih Vitezova igra derbi Dugopolje – Hrvatski Dragovoljac, Junak dočekuje Osijek II., Solin u derbiju začelja igra protiv Dinama II. u Zagrebu, a Hajduk II. na Poljudu dočekuje Croatiju.