Sve prema očekivanjima

Od našeg posljednjeg teksta o KK Splitu, košarkaši s Gripa imali su zgusnut raspored. Dvije utakmice u HT Premijer ligi koja je ušla u svoj posljednji, treći krug i duel s najjačom regionalnom momčadi, Crvenom zvezdom u ABA ligi.

Kao što smo i tada pisali, u prvenstvu su se očekivale pobjede, a cilj protiv beogradske momčadi bio je pružiti što bolji otpor. I baš kao i do sada u mandatu Mile Karakaša, rečeno – učinjeno.

Prvo su Žuti odigrali zaostali susret 14. kola HT Premijer lige protiv osječkih Vrijednosnica i mrvicu teže od očekivanja ipak stigli do pobjede. Emocionalno pražnjenje nakon dvaju velikih pobjeda nad Cibonom bilo je evidentno, zgusnut ritam Žutima također nije išao na ruku pa su otpor Osječana uspjeli slomiti tek u posljednjoj četvrtini slavivši 86:81. Najbolji u sastavu Splita bili su Marić s double-double učinkom i Babić kojemu je do istog ostvarenja nedostajao tek jedan skok. Dodajmo tome da spomenuti dvojac igra u odličnoj formi i da smo uvjereni da će u nastavku sezone, kada na red dođu ključne utakmice, biti još i bolji i voditi Split prema konačnom cilju ove godine, a to su naslov prvaka Hrvatske i ostanak u elitnom razredu ABA lige.

Samo dva dana kasnije krenuo je i treći dio prvenstva, posljednji čin prije doigravanja. Plasman na kraju drugog kruga prvenstva Žutima je u prvom kolu trećeg kruga namijenio gostovanje u Sinju. Utakmica protiv Alkara bila je na neki način preslika dvoboja s Osječanima. Žuti su dugo lomili otpor upornog protivnika da bi do izraženije prednosti stigli na kraju treće četvrtine. Pokušali su se Sinjani vratiti u igru, ali dvojac Luković – Ukić vodio je svoju momčad do nove pobjede, pete u nizu, za dodatno poboljšanje atmosfere uoči susreta s Crvenom zvezdom.

Primjetno je da svakim novim tekstom spominjemo sve više igrača koji su Split vodili do pobjede. U ovom smo ih do sada spomenuli četvoricu, a u ta su dva susreta još trojica košarkaša upisivali dvoznamenkasti broj poena. Jasno je dakle da je Split, u odnosu na početak sezone, dobio veliku širinu u igri i upravo je to glavni razlog zbog kojeg smatramo da se u nastavku sezone možemo nadati ispunjenju zadanih ciljeva.

Kao šlag na tortu stigla je sinoćnja utakmica ABA lige protiv beogradske Crvene zvezde. Naša su predviđanja bila realna, nismo se nadali pobjedi, nažalost na kraju je tako i bilo. Ipak, nema se Split čega sramiti. Višestruko skuplji protivnik i najjača momčad lige otpor Splićana slomio je tek u posljednjoj četvrtini serijom 6:0 kojom su s pet razlike pobjegli na konačnih 60:71. Dobru je rolu sinoć odigrao veteran Kedžo koji je za osam minuta na parketu upisao 12 poena, standarno dobri bili su Luković i Ukić, a svoj je obol dao i Čampara.

Veseli i povratak Ilije Đokovića na parket nakon dvomjesečne pauze zbog ozljede, ne sumnjamo da će i on biti važan adut trenera Karakaša u nastavku sezone koja bi nam na kraju mogla donijeti puno zadovoljstva.

U sljedećih 10 dana Žute čekaju tri utakmice. 12. ožujka na Gripe ponovno stiže Osijek koji bi trebao poslužiti kao zagrijavanje za dvije utakmice ABA lige u kojima bi eventualni trijumf usmjerio sezonu u mirne vode.

Najprije će Žuti u Bar kod Mornara, gdje će, baš kao i protiv Zvezde, cilj biti pružiti što jači otpor pa ukoliko se neka prilika otvori, ne sumnjamo da je Split neće ugrabiti.

A onda, 19. ožujka, na Gripe stiže Mega Soccerbet i bit će to sjajna prilika da Split na domaćem terenu upiše pobjedu koja bi mogla značiti i ostanak u ligi. Nećemo prejudicirati ništa, ali dojma smo da bismo u idućoj analizi KK Splita mogli biti jednako dobrog raspoloženja kako zbog rezultata, tako i zbog igara Splita.