Protekli vikend nije bio uspješan za dalmatinske drugoligaše, Hajduk II., Dugopolje i Solin su ostali praznih ruku, a Croatia i Junak su u međusobnom dvoboju uzeli po bod.

Sesvete – Hajduk II. 2:1 (1:1)

Osijek II. – Dugopolje 2:0 (1:0)

Solin – BSK Bijelo Brdo 0:1 (0:0)

Croatia Zmijavci – Junak 2:2 (0:1)

Hajduk II. je otišao na gostovanje u Sesvete i istrčao s iskusnijim stoperskim trojcem. Sesvete nisu bile zadovoljne s dosadašnjim bodovnim učinkom jer su na početku sezone ambicije bile znatno veće. Uvodni dio utakmice je pripao domaćima, nakon udarca Sunagića s 20 metara, lopta pogađa Geljića i vara vratara Ninčevića za 1:0. Igrači Gorana Sablića su nastavili igrati aktivno i nakon ubačaja iz kornera u 31. minuti lopta dolazi do Šarića koji šutira s vrha šesnaesterca, pogađa Kastratija koji usmjerava loptu u vlastitu mrežu. Bilo je to razdoblje dobre igre gostiju, ali niz prigoda zbog nepreciznosti nije uzrokovalo preokret. Na početku nastavka se Hajduk izvukao dobrom intervencijom vratara. Bijeli su imali odličnu prigodu preko Šarića kojega je uposlio Šošić, ali je potonji pucao pored desne vratnice. Uslijedio je kontranapad Sesveta iz kojega Sunagić pogađa dobrom reakcijom na odbijenu loptu. Izmjene u bijeloj momčadi Bajić, Blagaić, Brnić – nekoć velike nade hrvatskog nogometa, su u nekoliko navrata zaprijetili, ali bez krajnjeg učinka.

Dugopolje u Osijeku nije našlo put do pobjede koja bi bila jako bitna u borbi za prvaka i promociju u viši rang. U srazu nekadašnjih hajdukovih trenera iz Akademije Tolić – Srzić, bolji je bio prvi. Osijek je rano poveo, već u 9. minuti je obrana Dugopolja skrivila kazneni udarac kojega je realizirao Kuprešak. Do kraja poluvremena je Dugopolje imalo nekoliko prigoda za poravnanje, ali ipak na odmor se otišlo s nepovoljnih 1:0. Ključni trenutak su dva ekspres žuta kartona za Javorčića, što je značilo da će Dugopolje drugih 45. minuta igrati s igračem manje. Takva situacija je za goste bila nepremostiva, Osijek je imao još jedan kazneni udarac koji nije realiziran (58′). Usprkos brojčanoj premoći, igrači Igora Tolića su mogli odahnuti tek pogotkom Pudića u 88. minuti.

Solin je došao do novog poraza na domaćem terenu protiv igrača BSK-a iz Bijelog Brda. U utakmici u kojoj je nedostajalo tečnosti su se bolje snašli gosti i pogotkom Vrdoljaka nakon ubacivanja iz kuta u 84. minuti osigurali tri boda. Golu je prethodio prekršaj na stoperu Tomiću kojega suci nisu okarakterizirali takvim. Solin je imao prigoda, ali one su bile plod individualne kvalitete, što se tiče momčadi bilježimo besciljna lutanja u izboru igrača za prvu postavu i razna pretumbavanja. Trener Matić, to je sad očito i u drugom dijelu sezone, nema rješenje u borbi za ostanak, usprkos pojačanjima i širem rosteru.

Croatia i Junak su odigrali međusobni susret pun preokreta i neizvjesnosti, poglavito u nastavku. Gosti su rano došli u vodstvo, u 10. minuti je Jandrek bio precizan nakon proigravanja Bašić – Šiška. Upravo je navedeni dvojac radio probleme domaćima u prvom poluvremenu, Jandrek je pogodio gredu. Croatia je bolje odigrala u nastavku, nizale su se prigode, a gol je zabio Mrkonjić u 61. minuti s vrha šesnaesterca. Nedugo potom se isti igrač našao u prigodi, pao u šesnaestercu, što su nesigurni sudci pretvorili u kazneni udarac koji je za preokret realizirao Mrkonjić. Junak se nije predavao, upornost se isplatila kada je Bašić-Šiško prebacio vratara Croatije za konačnih 2:2, a netom nakon je vratnicu pogodio Mastelić. Utakmicu su obje momčadi završile s igračem manje zbog kartona Šalinović (Croatija) i Vardić (Junak). Na kraju svakome po poluvrijeme, ali i kritike sudcima zbog nepridržavanja propisa i neujednačenih kriterija.

Nakon 22. kola tablica se nije značajnije promijenila, Solin i Junak su na dnu, Hajduk II. je od zone ispadanja udaljen pet bodova. Dugopolje (3. mjesto) na pet bodova, a Croatia (5. mjesto) na sedam bodova od lidera – Hrvatski Dragovoljac. Kroz tjedan će Hajduk II. odigrati zaostalu utakmicu 17. kola protiv Kustošije. A za vikend nas očekuju dvoboji 23. kola: Sesvete – Croatia, Dugopolje – Junak i Hajduk II. – Solin!