2. HNL – komentar 23. kola

Hajduk II. je u dvije utakmice osvojio jedan bod, Solin se osladio na Poljudu, Dugopolje nije svladalo majstore remija Junak iz Sinja, a Croatija je usprkos igraču više pri rezultatu 1:1 ubilježila poraz u Sesvetama.

Hajduk II. – Kustošija 1:1 (0:0) – zaostala utakmica 17. kola

Sesvete – Croatia Zmijavci 2:1 (1:0)

Dugopolje – Junak 2:2 (2:1)

Hajduk II. – Solin 1:2 (0:2)

Croatia iz Zmijavaca se vratila iz Sesveta bez bodova, iako je do samog kraja imala remi u svojim nogama. Ali greška Mrkonjića je omogućila igraču gostiju Montanu da pogodi za 2:1. Domaći su već u 5. minuti došli u prednost preko Kožića koji je s ruba kaznenog prostora pogodio lijevi donji kut. Veći dio prvog poluvremena su domaći bili opasniji po gol Croatije, ali su Zmijavčani imali odličnu prigodu preko Šute u 37. minuti kada je nakon kornera uputio udarac kojega su domaći blokirali na crti. Na samom startu u nastavku Malekinušić igra rukom u kaznenom prostoru, a siguran izvođač je Mrkonjić. Bio je to drugi žuti Malekinušića pa je Croatija susret nastavila s igračem više. Sesvete su se ostatak utakmice disciplinirano branili, sve do opisanog nesretnog događaja koji je šokirao goste i zapečatio utakmicu.

Dugopolje i Junak su odigrali jako zanimljivu utakmicu u kojoj su se igrači Stipe Balajića pokazali tvrdim orahom i ravnopravnim suparnikom. Junak je već petu utakmicu zaredom završio s bodom u džepu, iako je dojam da je učinak mogao biti puno bolji posebno u domaćim utakmicama. S druge strane Dugopolje već treću utakmicu ne osvaja tri boda i gubi korak u borbi za prvo mjesto i promociju. Junak je bolje otvorio golom Mastelića u 10. minuti. Ipak, Dugopolje se brzo vratilo pogotkom iz kaznenog udarca kojega je realizirao Balić. Dugopolje je već treću utakmicu na domaćem travnjaku zaradilo kazneni udarac i svaki put su bili precizni. Domaći su nakon dominacije krajem poluvremena egzekucijom Jakova Bašića došli u prednost. Nastavak je donio sigurnu igru Dugopoljaca, ali kada se očekivalo mirno privođenje utakmice kraju ponovo je mrežu pogodio Mastelić i donio bod gostima.

Solin je pobjedio Hajduk II. na Poljudu i pobjegao s dna ljestvice koju je prepustio Junaku. Gosti su puno bolje otvorili utakmicu, dok je Hajduk II. izgledao potpuno izgubljeno. U 8. minuti je sve napravio Repić koji pogađa dvije vratnice, a na odbijenu loptu u polje natrčava Veljača i realizira za 0:1. Hajduk se otvorio i jurnuo prema vratima gostiju, prigode su imali Lauš i Šarić, ali je gol pao na drugoj strani nakon dubinskog proigravanja kojega je realizirao Veljača za svoj drugi zgoditak. Trener Sablić je u drugom dijelu na početku izvršio tri izmjene (ušli Ćubelić, Unušić i Tolaj), što je brzo urodilo plodom jer je Kušeta srušio Lauša za kazneni udarac kojega je realizirao Šarić. Samo četiri minute nakon u 56. minuti je Tolaj pucao ali je vratar Topić odlično reagirao. Do kraja utakmice usprkos terenskoj dominaciji Hajduk II. nije stvorio izgledne prigode, ili bolje reći Solin se uspješno obranio. Valja istaknuti da je Solin došao do pobjede nakon što je cijeli tjedan momčad pripremao pomoćni trener Duje Tokić (trener Ivan Matić je bio odsutan zbog zdravstvenih razloga), kojemu je ovo deseti osvojeni bod što je skoro 50 posto ovogodišnjeg učinka. Hajduk II. je protekli tjedan na Poljudu odigrao i zaostali susret protiv Kustošije koji je završio 1:1, nakon pogotka Teklića (52. min.), gosti su se vrlo brzo vratili pogotkom Brodića (56. min.). Možda je upravo gust raspored bio razlog posrtanja „bilih“ u utakmici protiv sportskih prijatelja iz Solina!?

Nakon 23. kola Solin je dno prepustio Junaku, Hajduk II. je i dalje od zone ispadanja udaljen pet bodova. Dugopolje je zadržalo 3. mjesto i pet bodova zaostatka za Hrvatskim Dragovoljcem, a Croatia je pala na 7. mjesto. Momčad Dugopolja sredinom tjedna gostuje u Vinkovcima u zaostaloj utakmici 18. kola. Za vikend se sastaju: Hajduk II. – Rudeš, Croatia – Dugopolje, Junak – Međimurje i Solin – Sesvete.