2. HNL – komentar 24. kola

Vrlo efikasan vikend na drugoligaškim travnjacima je završio odgođenom utakmicom Croatije i Dugopolja zbog Covidom-19 zaraženih igrača u redovima gostiju. U ostale tri utakmice na kojima su nastupili dalmatinski drugoligaši je palo 14 golova. Solin i Hajduk II. su nakon negativnih rezultata izvukli bod, a Junak je deklasirao goste iz Međimurja.

Solin – Sesvete 2:2 (1:2)

Hajduk II. – Rudeš 2:2 (1:2)

Junak – Međimurje 4:2 (3:1)

Croatia – Dugopolje (odgođeno)

Solin je u utakmici protiv Sesveta tražio pobjedu koja bi ga podignula na tablici, ali je na kraju morao izvlačiti bod. Domaći su do primljenog zgoditke imali više prigoda: Repić, Ninčević, Zeljković su šutirali ali nedovoljno dobro za pogodak. S druge strane su gosti iskoristili poklon Laušića koji je iskoristio Sabljo i doveo Sesvete u vodstvo. Ipak Solin se vrlo brzo vraća nakon suradnje Repić – Puljić, a potonji šalje loptu u mrežu. Žuto-plavi su igrali rastrgano, s puno grešaka u predaji lopte što je iskoristio Majić i s 10-ak metara matirao vratara Topića za 1:2. Na poluvremenu su ušli Pekić i Pavlinović umjesto Franića i Laušića, domaći su krenuli okomitijom igrom. U jednom od nekoliko ulazaka u zadnju trećinu Solinjani su preko Pavlinovića izborili kazneni udarac, a kapetan Ninčević je bio siguran. Većinu drugog poluvremena smo gledali nepovezanu igru, preskakanje s obje strane, bez značajnih prigoda, što je rezultiralo rezultatom koji nikome ne odgovara. Kod Solina je evidentna bezidejna igra koja proizlazi iz loše pripreme utakmice, a navedeno se događa cijelu polusezonu.

Hajduk II. je na sličan način došao do boda na Poljudu. Rudeš je došao u rano vodstvo preko Kolege koji je prodorom po lijevoj strani došao u prigodu da s 15 metara desnom nogom pogodi za 0:1. Kod Hajduka je bila vidljiva želja, ali su do pravih prigoda trebali čekati sve do zadnjih 15 minuta. U 30. minuti je nakon ubačaja Bekavca glavom loptu zakucao Šarić. Gosti su potkraj poluvremena vratili vodstvo kada je Franić ubacio na peterac gdje je Kolega pored Škaričića ugurao loptu u mrežu. Hajduk je u zadnjih 30-ak minuta imao dominaciju u posjedu, šansu iz prekida su iskoristili, Ševelj je pogodio vratnicu, a kada se lopta odbila do Šarića, njegov udarac rukom brani Čabraja za kazneni udarac kojega točno izvodi Šarić u 73. minuti.

Junak je napokon došao do tri boda u utakmici u kojoj je trener Balajić ušao s jasnom namjerom da iskoristi loše stanje gostiju. Međimurje je angažiralo novog trenera Marka Lozu, koji u par treninga nije uspio dovesti momčad na razinu konkurentnosti. Poveli su gosti već u ranoj fazi utakmice kada je Čovi ostalo dovoljno prostora da zabije. Ali vrlo brzo domaći preko Bašić-Šiška vraćaju stvari na početak. Junak je imao posjed i nekoliko puta opasno zaprijetio stalnim ulascima u zadnju trećinu i na taj način „prisilio“ Međimurce da se povuku u svoj šesnaesterac što će rezultirati s dva autogola 30′ i 45′. U nastavku je opet sviran kazneni udarac kontra Junaka kojega je točno izveo Havelka (65′) za 3:2. Do kraja utakmice su plavi zadržali kontrolu, a Mastelić je u 88′ stavio pečat na pobjedu.

Solin je ponovo na začelju tablice s 22 boda koliko ima i Dinamo II. Junak je pobjedom došao do 23 boda, a jedan više imaju direktni konkurenti Inter i Međimurje, drugi sastav Hajduka je na 27 bodova. Između navedenih ekipa će se tražiti tri putnika za treći rang. U 25. kolu se sastaju: Inter – Junak, Solin – Croatia, Hajduk II. – Cibalia i Međimurje – Dugopolje ukoliko dozvoli situacija s koronom.