2. HNL – komentar 25. kola

Hajduk II. je pobijedio konkurenta Cibaliju, Solin je protiv Croatije došao do domaće pobjede, a Dugopolje je izgubilo važne bodove u Međimurju. Dalmatinski klubovi devet kola prije kraja gube korak u borbi za prvaka i ostanak!

Inter Zaprešić – Junak 1:0 (0:0)

Solin – Croatia Zmijavci 4:2 (1:1)

Hajduk II. – Cibalia 2:0 (0:0)

Međimurje – Dugopolje 2:1 (1:1)

Junak je ostao bez boda u Zaprešiću. Plavi su odigrali hrabru utakmicu na teškom gostovanju gdje je sudačka naklonjenost bila na strani domaćih. Inter je u prvom poluvremenu bio bolja momčad, u nekoliko navrata je vratar Runje izvlačio goste. Kod Junaka uglavnom defanzivno pozicioniranje. U nastavku se Junak otvorio, vodio se pravi „rat“ na sredini terena i onda najbolji igrač Junaka Runje prima gol u 81. minuti lobom nakon što je morao visoko izaći u prethodnoj intervenciji, strijelac je Uzelac.

Solin i Croatia su odigrali ljepoticu kola, barem što se rezultata tiče. Gostima je nedostajala gotovo cijela defanzivna linija, što se odrazilo na propusnost. Utakmica je obilovala greškama s obje strane, Croatija je dva puta vodila, ali je Solin na kraju preokrenuo. Begić je već u 7. minuti doveo bijele u vodstvo, ali je Veljača sve brzo vratio na početak (gol iz odbijanca). Na početku nastavka je Tomić srušio Mrkonjića u kaznenom prostoru, isti igrač je precizan. Vodstvo Croatije je trajalo 30 sekundi, kada je Veljača probio desno krilo i zakucao za 2:2. Do kraja smo gledali samo Solin koji je krenuo po sve i dobio golovima Puljića (83. minuta) i Veljače (91. minuta) kojemu je to bio treći gol na utakmici.

Hajduk II. je pobjedom nad Vinkovčanima zadržao pristojnu udaljenost od opasne zone. Iako se nagađa da će se druga momčad Hajduka ugasiti, na samoj igri i igračima u ovoj utakmici to nije bilo vidljivo. Cibalija je u prvih pola sata bila bolji protivnik, nizale su se šanse Išesegija, Perića-Komšića, Kneževića, a Baltić je nakon kornera opasan glavom. Hajduk je samo na početku zaprijetio preko Šarića. Nastavak je donio bolje „bile“ i vodstvo nakon prekida: Blagaić – Ševelj – Šarić koji ispred crte zakucava. Cibalija je pokušavala doći do izjednačenja preko Jazvića, ali se na drugoj strani dogodila kontra koju je na dodavanja Lauša s visine šesnaesterca realizirao Jurica.

Dugopolje je izgubilo u Međimurju i sad je jasno da nakon pet kola bez pobjede gubi korak u borbi za 1. mjesto. Gosti su napadali i imali više od igre, a Međimurje je povelo preko Hranilovića. Dugopolje je nastavilo napadati, najraspoloženiji je bio Jakov Bašić, i nakon jednog ubačaja iz kuta na drugoj vratnici je najprisebniji bio Čerina za 1:1. Nakon rušenja Marcijuša, domaći su dobili prigodu iz kaznenog udarca za novo vodstvo, ali je Havelka gađao u ništa. Čerina je još jednom imao prigodu glavom zabiti za izjednačenje, ali se ispriječila greda. U nastavku su igrači Dugopolja nastavili opsjedati vrata Jasenovića, ali Šego na ubacivanje Budalića ne pogađa, kao ni Brković. Promašaje su iskoristili gosti i u jednoj kontri koju je povukao Marcijuš i dodao Havelki došli do gola i pobjede. Trener Marko Lozo je upisao svoja prva tri boda na klupi Međimurja.

Nakon 25. kola Junak (23) i Solin (25) su na dnu tablice, Hajduk II. (30) je i dalje u opasnoj zoni. Dugopolje (37) je izgubilo korak u borbi za prvaka i nalazi se na 4. mjestu, a Croatia na 11. mjestu ima tri boda manje. Za vikend se sastaju: Croatia – Međimurje, Dugopolje – Inter, Junak – Kustošija, Dubrava – Hajduk II., Rudeš – Solin.