2. HNL – komentar 26. kola

Hajduk II. se gasi, a posljednju utakmicu prije odluke koja je javno komunicirana, igrači Gorana Sablića su izgubili protiv Dubrave u Zagrebu. Nastavak natjecanja ekipe koja više ne postoji, igrača na koje se više ne računa čak ulazi u domenu neregularnosti. Croatia je u drugom dijelu okrenula i pobijedila protiv Međimurja, a isto je u tvrdoj utakmici protiv Kustošije na domaćem terenu učinio i Junak. Dugopolje opet nije došlo do pobjede usprkos vodstvu protiv Intera iz Zaprešića, pa je završilo neriješeno. Solin je na gostovanju protiv Rudeša nakon minusa od 2:0 u zadnjim minutama izjednačio rezultat.

Dubrava (Z) – Hajduk II. 2:1 (0:0)

Croatia Zmijavci – Međimurje (Č) 4:2 (0:1)

Dugopolje – Inter (Z) 1:1 (1:0)

Junak Sinj – Kustošija (Z) 1:0 (0:0)

Rudeš (Z) – Solin 2:2 (1:0)

Hajduk II. je odigrao ravnopravnu utakmicu s domaćinom iz zagrebačke Dubrave. U prvom poluvremenu nije bilo značajnih prigoda, ali u drugom dijelu smo vidjeli tri gola. Dubrava je imala veliku prigodu preko Jurića, ali je šutirao u blok. Hajduk je poveo preko Blagaića koji je primio dubinsku loptu između dva stopera i rutinski zabio za 0:1. Prednost je trajala kratko, izveden je slobodni udarac nakon kojega glavom zabija Korca (tri igrača Dubrave usamljena pred vratima Hajduka). Ipak, Hajduk je mogao opet do vodstva, ali su neprecizni bili: Lauš, Blagaić i Šarić. Domaći su sve kaznili u 70. minuti nakon kombinacije Srbljanović – Marton, potonji pogađa za pobjedu Dubrave.

Croatija iz Zmijavaca je gubila protiv Međimurja u prvom poluvremenu golom Havelke iz kaznenog udarca koji se nije trebao niti svirati. Nastavak je donio golijadu i hat trick iskusnog Čapina koji je ušao s klupe. Navedeni igrač je izjednačio na 1:1, ali je brzo Međimurje vratilo prednost 1:2 – autogolom Šute. Domaći su veći dio igrali bolje da bi tek zadnjih 20-ak minuta pala tri gola, a izjednačujući je zabio Šalinović. Golgeter Čapin je s dva gola zapečatio pobjednika.

Dugopolje gubi bodove i udaljava se od pozicije kandidata za 1. HNL. Iako se ne može reći da momčad Jure Srzića nema inicijativu i prigode, tako je bilo i ovaj put, posebno kada je Šego doveo domaće u vodstvo. Na odmor se otišlo minimalnim vodstvom domaćih iako je dojam bio da su bijeli mogli imati izraženiju prednost. Gosti su svoju prigodu dobili u nastavku iz dvojbenog kaznenog udarca u 55. minuti koju je realizirao Šroler.

Junak je došao do zlata vrijednih bodova u utakmici protiv neugodne Kustošije. Imali su igrači trenera Stipe Balajića prigoda i u prvom dijelu, čak je poništen i gol zbog zaleđa. Kustošija se branila i čvrstim blokom u sredini tražila prigodu za kontru. Plavi su poveli u nastavku kada je na ubačenu loptu na drugu stativu natrčao Mastelić i zakucao. S obzirom na važnost utakmice, Sinjani su s oprezom odigrali do kraja!

Solin je zadnje četiri utakmice bez poraza, skupio je osam bodova, što ga drži u borbi za ostanak. Rudeš je igrao kvalitetnije, imao prednost od 2:0 do zadnjih 10 minuta. U prvom poluvremenu je Rudeš dominirao i poveo autogolom Franića. Solin se povukao u dvostruki blok i čekao grešku domaćina. Kada je Abdurahimi zabio za 2:0 u 76. minuti sve je za Solin izgledalo izgubljeno, ali su se golovima igrača s klupe Bakovića i Laušića gosti čak doveli u poziciju za preokret.

Nakon 26. kola najbolji dalmatinski klub je Dugopolje (38) na diobi 3.-7. mjesta. Croatia na diobi 8.-10. mjesta ima bod manje. Ugašeni Hajduk II. (30) se nalazi na 13. mjestu, a Junak (26) i Solin (26) dijele 16.-17. mjesto u borbi za ostanak.

Već 20.-21.04.2021. se sastaju: Rudeš – Croatia, Solin – Cibalia, Hajduk II. – Orijent 1919., Opatija – Junak, Kustošija – Dugopolje.