2. HNL – komentar 31. kola

U vrlo zanimljivom 31. kolu je Solin na domaćem terenu izvukao 1:3 do pobjede od 4:3. Suprotno se dogodilo Junaku, od pozitivnog rezultata 2:3 su došli do 4:3. Croatia je vodila protiv Dubrave, a na kraju je svatko uzeo po bod.

Solin – Osijek II. 4:3 (1:2)

Sesvete – Junak 4:3 (2:1)

Dubrava – Croatia Zmijavci 1:1 (0:1)

Hajduk II. – Dugopolje – igra se 19.5.2021.

Solin je u startu pokazao da želi tri boda, pozicionirali su se vrlo agresivno i okomito. U vodstvo su došli preko Llanosa iz kaznenog udarca, ali je mladi Osijek izjednačio golom Babina deset minuta kasnije. Gosti su do kraja poluvremena došli i u vodstvo preko Kuprešaka. U nastavku je NK Solin krenuo naprijed pomičući linije što je Osječanima ostavljalo prostor da ugroze vrata Topića. Kada je Benić 17. minuta prije kraja doveo goste u vodstvo 1:3, svi su pomislili da je utakmica zaključena. Ipak, Solin se vraća golom Vujinovića (77′), Franića (83′), a grogirani gosti gube sve bodove novim golom Vujinovića (90′) za nevjerojatnih 4:3. Pobjeda vrijedna ostanka u 2. HNL.

Junak je imao suprotnu situaciju iako je pružio dobru i hrabru partiju. Poveo je u 26. minuti preko Jandreka, da bi domaći dobili penal kojega je realizirao Topić u 30. minuti. Kada se očekivao odlazak na odmor s neriješenim rezultatom, u vlastitu mrežu pogađa Malenica. Gosti su u nastavak krenuli jako i okomito na vrata Sesvećana, što je rezultiralo plodom jer je zabio Mastelić za 2:2, a Jandrek svojim drugim golom dovodi Sinjane u vodstvo. Domaći su poznati kao ekipa koja puno prima, ali koja se ne predaje i puno zabija. Junak je nakon vodstva evidentno pao fizički što su gosti iskoristili. Vrlo brzo Geljić pogotkom vraća na nulu, a Majić domaćima osigurava vodstvo i pobjedu. Junaku do kraja doslovno samo igraju pobjede i adekvatan rasplet kod direktnih suparnika. U idućem kolu je susjedni derbi u Sinju gdje domaćin dočekuje Solin i eventualnom pobjedom vraća nadu za zadnja dva kola. Svaki drugačiji rezultat Junak vraća u 3. HNL jug!

Croatia je odigrala vrlo dobru utakmicu protiv Dubrave u gostima. Obje ekipe su igrale rasterećeno, jer se nalaze daleko od zone ispadanja. U nadmetanju bez žutih kartona je Croatija povela golom veterana Ćapina, pa se s rezultatom 0:1 otišlo na odmor. Odmah na početku nastavka je Dubrava zaigrala otvorenije i presingom na polovici Croatije pokušala doći do izjednačenja. Upornost se isplatila u 49. minuti kada je bivši mladi reprezentativac Hrvatske Fruk pogodio za 1:1. Iako je do kraja ostalo gotovo cijelo poluvrijeme, mreže su mirovale, pa je utakmica zaključena miroljubivim rezultatom – svakome po bod!

Croatia iz Zmijavaca je i dalje najbolja od „Dalmatinaca“, na 8. mjestu s 44 boda, a mjesto iza je Dugopolje s 42 boda (utakmica manje). Solin (35) se pobjedom jako približio ostanku s obzirom na činjenicu da Hajduk II. odustaje od natjecanja. Junak (30) je nakon šokantnog poraza s malim šansama da sačuva drugoligaški status. U idućem kolu za vikend se sastaju: Junak – Solin, Međimurje – Hajduk II., Dugopolje – Sesvete, Croatia – Opatija.