2.HNL – komentar 32. kola

Nakon 32. kola poznati su putnici u niži rang i na žalos, na njemu se nalaze dvije dalmatinske momčadi: Junak i Hajduk II. Dok je Hajduk II. odlučio odustati od natjecanja, Junak se borio do kraja i porazom s izravnim konkurentom Solinom napustio drugi rang hrvatskog natjecanja. Hajduk II. je deklasirao Međimurje, treću momčad koja napušta 2. HNL. Dugopolje i Croatia su izgubile domaće utakmice, bez značajnih posljedica.

Junak – Solin  1:4 (1:2)

Međimurje – Hajduk II.  1:6 (0:0)

Dugopolje – Sesvete  0:1 (0:0)

Croatia – Opatija  1:3 (1:1)

Junak i Solin su se sučelili u derbiju začelja u Sinju. Junaku je igrala samo pobjeda i sam početak je bio obećavajući jer je pogodio Bilić za 1:0. Domaći su stajali dobro, imali nekoliko izleta na polovicu Solina i disciplinirano čuvali svoja vrata. U 21. minuti su nakon greške Matove imali prigodu povisiti vodstvo, ali je Jenjić s 12 metara pucao u vratara gostiju. I onda preokret, nakon ubačaja s desne strane od strane Veljače, pred vratima pogađa glavom Vujinović. Samo tri minute kasnije pogađa Repić koji je zamijenio ozlijeđenog Vodanovića. U nastavku je Junak pokušavao doći do preokreta, ali su gosti pokazali kvalitetu, pa se izglednim činilo da će pasti gol na drugoj strani. Nakon autogola Manenice (77′) i gola Bakovića (84′) Solin je otišao na 1:4 i zaključio utakmicu, te osigurao ostanak u 2. HNL.

Hajduk II. je deklasirao Međimurje, iako prema razvoju događanja u prvom poluvremenu nije izgledalo tako (0:0). Mladi hajdukovci su u nastavku poveli preko Brnića (49′) i Šarića (55′), ali su domaći nastojali doći do gola sve do isključenja Glavine u 74. minuti. S igračem više je bolja igra „bijelih“ došla do izražaja, pa je uslijedila golijada: Chinedu (78′), Lauš (81′ i 83′) i Šarić 85′; tek su Međimurci na kraju smanjili na 1:6 preko Igreca (86′). Ipak, na kraju ovosezonskog natjecanja u 2. HNL ligu će napustiti obje ekipe, Međimurje kroz natjecanje, Hajduk II. odlukom uprave kluba.

Dugopolje je protiv Sesveta (0:1), a Croatia Zmijavci protiv Opatije (1:3), propustilo doći do bodova za bolji dojam što se tiče ukupne ovosezonske slike. U Dugopolju su gosti nakon bolje igre došli u vodstvo preko Stojanovića (46′) i držali kontrolu sve do isključenja Večerića u 68. minuti. Domaći su pokušavali poravnati, ali se do kraja susreta rezultat nije promijenio. Croatija je na domaćem terenu stigla do vodstva već u 8. minuti i imala nekoliko prigoda za povišenje vodstva. Ipak, gosti iz Opatije su povisili preko Kuqija (33′), što je poremetilo domaćina. U drugom dijelu su domaći prijetili najviše preko Mrkonjića, ali su zabili gosti preko Fumića (61′). Kada je Croatija u zadnjih 15. minuta krenula po izjednačenje otvorila se kontra za goste, što je iskoristio Kukoč (85′) i zapečatio pobjedu gostiju.

Croatia je i dalje najbolja od „Dalmatinaca“ na 8. mjestu s 44 boda, a Dugopolje s 42 boda (utakmica manje) je palo na 10. mjesto. Solin (38) se pobjedom spasio od ispadanja, za razliku od Hajduka II. (37) i Junaka (30). U srijedu se igra odgođena utakmica Hajduk II. – Dugopolje, a u idućem kolu za vikend se sastaju: Rudeš Junak, Hajduk II. –  Inter, Solin – Dugopolje, Orijent 1919 – Croatia.