2. HNL – komentar 33. kola

Dugopolje je u dvije utakmice osvojilo šest bodova pobjedama nad Hajdukom II. i Solinom na gostovanjima. Junak je osvojio bod na gostovanju u Zagrebu protiv Rudeša, dok je Croatia izgubila u Rijeci od Orijenta. Hajduk II. na Poljudu nije uspio pobijediti ekipu Intera, ali navedeni rezultat ionako neće utjecati na konačni poredak.

Hajduk II. – Dugopolje  1:2 (1:1)

Rudeš – Junak  2:2 (1:1)

Solin – Dugopolje  2:5 (0:2)

Orijent 1919 – Croatia Zmijavci  2:1 (1:0)

Hajduk II. – Inter  2:2 (1:1)

Junak je protiv Rudeša došao do boda koji može biti vrijedan ukoliko odustane još netko od klubova koji su plasmanom zadržali drugoligaški status. Gosti su ušli bolje u utakmicu, imali prigodu Mastelića u 4. minuti, Jandreka u 17. minuti i onda poveli preko Vučkovića u 22. minuti (asistencija Mastelića). Domaći su preko Kolege imali najbolju prigodu ali je Runje bio na mjestu da bi iskoristili prigodu Abdurahimija krajem poluvremena i sve vratili na početak. U nastavak su domaći zaigrali bolje i nakon propuštene šanse Kolege, u gužvi pred vratima Junaka pogađa mladi Tepšić. Junak se nije predavao, dapače sjajan udarac Bašića Šiška brani Kralj, a nekoliko minuta kasnije u lijepoj akciji Jandrek pogađa bliži kut za 2:2. U sudačkoj nadoknadi je Botica krenuo u kontru nakon proigravanja Mastelića, ali umjesto udarca je uslijedilo netočno proigravanje.

Hajduk II. je u odgođenoj utakmici doživio poraz od Dugopolja (Čuić 38’/ Bushaj 4′ i 85′), a u redovnoj utakmici na Poljudu je remizirao s Interom iz Zaprešića. Gosti su bolje otvorili utakmicu s nekoliko prigoda, čak pogodili i gredu. Hajduk je odgovorio s udarcima Blagaića i Muratovića. Ipak, Inter je poveo nakon udarca s visine šesnaesterca Sentić odbija od stative lopta se vraća do Abramovića koji pogađa za 0:1. Hajduk se vraća nakon opravdano dosuđenog kaznenog udarca kojega je realizirao Šarić. Isti igrač je išao sam na vratara nakon odlične akcije Lauš – Blagaić, ali lopta nije našla cilj. Inter je vrebao iz kontre, u jednoj takvoj Abramović neometan puca pored gola. U drugom poluvremenu Hajduk II. dolazi u vodstvo opet preko Šarića koji je iskoristio grešku gostiju i oduzetu loptu spremio u gol. Na kraju je Inter došao do boda u sudačkoj nadoknadi preko Dobrića koji je iskoristio loš izlet Sentića.

Solin i Dugopolje su uz rijeku Jadro odigrali susret bez pritiska u kojemu su gosti bili bolji i s uvjerljivim rezultatom odnijeli bodove. Solin (Llanos 55′, Ninčević 60’KU) – Dugopolje (Šego 17′, 50’KU, 72’KU, Brković 40′, Kreković 68′). Utakmica predivna za gledanje, ali s puno grešaka, crveni karton Matove 48′ i čak tri kaznena udarca. Solin se nakon napete sezone i borbe za ostanak raspustio, a Dugopolje nakon niza utakmica bez bodova u zadnjim nastupima opustio.

Croatia Zmijavci je poražena na gostovanju na Krimeji, također u utakmici bez rezultatskog značaja za obje ekipe. Domaći su pokazali više, i brzo poveli – zabio je Dominik Mulac (10′), a imali su još nekoliko prigoda za višu prednost. Gosti su u nastavku preko Tomislava Gudelja vratili sve na početak i bili konkretniji za više, ali ih je gol Ivana Smolčića blokirao što je rezultiralo konačnim rezultatom kojim domaći uzimaju tri boda.

Dugopolje je s 48 bodova na 8. mjesto i na kraju će biti najbolji dalmatinski drugoligaš. Croatia je na 10. mjestu i ima 44 boda. Hajduk II. i Solin imaju po 38, ali su hajdukovci odustali od natjecanja za iduću sezonu, što Solinjane ostavlja u ligi. Junaka (31) može ostati jedino ako još netko od drugoligaša odluči istupiti, a pritom bude ispred Međimurja koje ima isti broj bodova. U zadnjem kolu se sastaju: Međimurje – Solin, Dugopolje – Rudeš, Junak – Cibalia, Kustošija – Hajduk II., Croatia – Dinamo II.