Nada živi: Split je u spektakularnoj utakmici slomio Zadra i produžio finale

Nada još živi! U spektakularnoj trećoj utakmici finalne serije prvenstva Hrvatske Split je nakon produžetaka svladao Zadra 83:75 i izborio četvrtu utakmicu koja će se igrati već sutra.
Ljudi moja, kakva utakmica, kakvo ludilo na Gripama. Momčad Mile Karakaša napokon je pokazala zube Zadru i da nije zalutala u finale prvenstva. Predvođeni nevjerojatnim Rokom Ukićem, Žuti su stigli do pobjede i tako ostavili nadu da će se naslov prvaka vratiti u Split nakon punih 18 godina i ukupno 17 godina trofejne suše.
A nakon prvih 10 minuta igre, vjerujte, izgledalo je kao da je sve gotovo. Zadrani su prvu dionicu utakmice dobili rezultatom 24:10 i izgledalo je da nas čeka repriza prve utakmice iz Zadra.
Ipak, Žuti se u drugoj četvrtini bude, a dodatni im adrenalin daje isključenje Lukovića koji se pokoškao s Bursaćem koji je također isključen. Drugu četvrtinu dobivaju s osam razlike pa gosti na odmor odlaze sa šest poena prednosti.
Malo po malo Split ‘gricka’ prednost gostiju i ulazi se u egal završnicu susreta. Ukić je predvodio momčad Splita, uz vrlo dobru rolu Marića. Kod Zadrana su udarne igle kroz cijeli susret bili Carter i nevjerojatni Onuaku, a izostao je veliki doprinos Mavre, od kojeg smo navikli da vuče svoju momčad.
Daleko od toga da je Mavra igrao loše, ali kapetan gostiju u prve je dvije utakmice bio taj koji je lomio otpor Splita pa su domaćini upravo zaustavljanjem njega uspjeli zaustaviti i Zadar.
U posljednju se minutu ušlo rezultatom 74:74, a onda su i jedni i drugi propustili napade koji su im mogli donijeti pobjede Prvo je za Zadar očajan napad odradio Palokaj koji je cijeli susret bio na dosta niskoj razini, a Split je, nakon što je napad ranije očajno odigrao Mesiček, loptu u ruke posljednjih 10 sekundi dao Ukiću. Gosti su ipak odigrali dobru obranu na najboljem igraču Žutih i otišlo se u produžetak.
A u produžetku je igrala samo jedna momčad. Zadar je potpuno nestao s terena, ubacivši u pet minuta samo jedno slobodno bacanje, uz očajan vanjski šut, a utakmicu je prelomila dalekometna trica Perkovića nakon koje je bilo jasno da od povratka Zadrana nema ništa.
Žute je predvodio Ukić s 30 poena, Marić je ubacio 14, dok je u gostujućim redovima 10 poena zabio Carter, a sjajni je Onuaku imao osam poena i čak 14 skokova.
Ako ništa drugo, Split je produžio finalnu seriju i pokazao da može pobijediti Zadar. Finale srećom nije završilo ‘metlom’, a sada nam samo ostaje nada da ćemo gledati jednako dobru i napetu utakmicu kao što je bila ova treća. Pa neka sutra od 18 sati pobijedi bolji.