Kvalifikacije za 3. HNL – Jug (2. utakmica: GOŠK – Zadar 2:4

Druga finalna utakmica kvalifikacija za popunu 3. HNL jug u Kaštel Gomilici se odigrala pred prepunim gledalištem, u atmosferi koja je gorila za trijumf GOŠK-a. Domaći su u susret ušli s velikom prednošću od 1:3 iz Zadra, pa su se gostima davale male šanse. Zadrani su još jednom pokazali da bolji nogomet igraju u gostima, velikom pobjedom su došli do ostvarenja cilja i promocije u viši rang.

FINALE KVALIFIKACIJA (30. 06. 2021.):

GOŠK KAŠTELA – HNK ZADAR  2:4 (0:2),  0:1 – Vukadinović (4′), 0:2 –  Maretić (18′) AG, 0:3 – Blažević (47′), 0:4 – Jerbić (58′), 1:4 – Čubrilo (91′), 2:4 – Vučemilović-Alegić (93′)

NK GOŠK KAŠTELA: L. Zec – Maretić (Vranješ 70′), Bučić (Dević 46′ / Barada 70′), Vučemilović Grgić, N. Zec – Kovačević (Projić 70′), Pezo (Baran 37′), Karaman – Vučemilović Alegić, Čubrilo, Simpson

HNK ZADAR: Pinčić – Kulaš (Djeveljekaj 81′), Jerbić, Šarić, Iveljić – Buljat, Banović (Bugarija 76′), Begonja, Zdrilić,  – Vukadinović (Erstić 89′), Blažević

HNK Zadar je od prve sekunde okomito krenuo na gol domaćih, i već u 4. minuti je mladi Vukadinović realizirao prigodu za 0:1. Gosti su se na terenu pozicionirali visoko, presingom na zadnju liniju nisu igračima GOŠK-a dozvoljavali da izađu iz svoje polovice. Pritisak je urodio plodom u 18. minuti kada je igrač domaćih Maretić glavom prebacio vlastitog vratara za povećanje vodstva gostiju. Upravo se taj zgoditak smatra presudnim nakon kojega su „crveni“ više čuvali vlastita vrata nego razmišljali o ofenzivi. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:2 (identično kao u Zadru), ali je ostao dojam da su domaći fizički pali i da će teško izdržati.

U nastavku je Zadar kapitalizirao svoje prednosti, ponajviše zbog prvoligaškog iskustva svojih igrača, na 0:3 je povisio Blažević, a par minuta kasnije nakon kornera glavom zabija Jerbić i donosi nedostižnih 0:4. GOŠK je pokušao izmjenama, ali je nervoza prevladala jer se propustila velika prednost. Zadar je kontrolirao većinu događanja i uzvratio protivniku koji je u sudačkoj nadoknadi zabio preko Čubrila i Vučemilovića-Alegića, ali nedovoljno za ukupnu pobjedu.

HNK Zadar je ušao u 3. HNL jug kao 18. član, i iduće sezone 2021./2022. će imati prigodu izboriti ulazak u 2. HNL koja bi prema najavama od sezone 2022./2023. trebala brojati 12 klubova. NK GOŠK Kaštela se pokazao ozbiljnim kandidatom da u budućim sezonama ostvari „trećeligaški san“.