Potpuni raspad Hrvatske u posljednjih osam minuta za kraj olimpijskog sna

Olimpijski san je gotov! Hrvatska ne samo da se nije plasirala na Olimpijske igre u Tokio nego na domaćem terenu nije uspjela doći ni do finala turnira i prilike da se osveti Brazilu za težak poraz u skupini. U polufinalnom susretu splitskog kvalifikacijskog turnira Njemačka je nakon velike borbe slavila rezultatom 86:76 i izborila finale gdje će protiv Brazila pokušati izboriti plasman na Igre.
Utakmica puna preokreta i promjena, nažalost, otišla je na stranu Nijemaca. Velike serije s jedne pa s druge strane obilježile su dvoboj koji naši reprezentativci jednostavno nisu smjeli izgubiti.
Prva četvrtina otišla je na stranu naših igrača rezultatom 23:19 nakon vodstva Nijemaca 15:8. Sličan se scenarij dogodio i u drugoj četvrtini kada su Nijemci fantastičnom igrom stigli do 37:28, ali potom naši igrači ubacuju u brzinu više i poluvrijeme završava rezultatom 45:43 za naše igrače.
U trećoj je četvrtini Hrvatska prvi puta došla u osjetniju prednost i na kraju te dionice izabranici Veljka Mršića imali su sedam poena prednosti. Kada je Bogdanović u 32. minuti na asistenciju Hezonje pogodio tricu za 68:58 i prvu dvoznamenkastu prednost, Hrvatska je izgledala kao da će sigurno izdržati do kraja i dobiti priliku za odlazak u Tokio. I onda smo jednostavno stali. U idućih osam i pol minuta zabili smo 10, a primili 30 poena i izgubili s 10 poena razlike. Posljednje smo poene iz igre zabili 5:56 minuta do kraja utakmice, a posljednje nešto više od tri minute prije kraja iz slobodnih bacanja. Zaista opširnije od ovoga ne treba da bi se dočarala igra Hrvatske.
Bogdanović u najvećoj mjeri i donekle Hezonja vukli su hrvatsku reprezentaciju i zapravo su jedini odigrali nešto vrijedno spomena, a o tome će vam sve reći činjenica da je Bogdanović ubacio 38 poena (polovicu svih naših), dok je Hezonja dodao 14. Najbliži dvoznamenkastom učinku bili su Jordano i Šakić koji su zabili po šest poena.
Što sada? Idemo vrlo vjerojatno u tko zna koji reset, Brazilci i Nijemci su nam zorno prikazali da nismo ni blizu svjetskog vrha, a izostanci Simona, Šarića i Zubca ne mogu opravdati ovakvu sramotu. I Nijemcima fale ponajbolji igrači, baš kao i Brazilcima i to je sve što se treba znati.
Sutra ćemo doznati i posljednja četiri putnika na Olimpijske igre. Na Igre na kojima, apsolutno zasluženo, neće biti Hrvatske.