Nova sjajna pobjeda Čilića i Dodiga, dobro otvaranje braće Fantela

Dan bogat nastupima hrvatskih sportaša je iza nas. Do nove medalje, nažalost, nismo došli, ali bez obzira na sve, imamo razloga za zadovoljstvo.
Prvi je u akciju krenuo Ivan Šapina u taekwondou u kategoriji preko 80 kilograma. U prvom je kolu svladao Meksikanca Sansoresa rezultatom 6:4, a onda je u četvrtfinalu od njega bolji bio kineski predstavnik Sun Hongyi preokretom u posljednjim sekundama. No, sve su to čari sporta. Jučer je Hrvatska upisala zlato na sličan način, danas je naš predstavnik ostao za malo kratak. Sve u svemu, Šapina nije razočarao, a s obzirom na činjenicu da ima 21 godinu, sigurni smo da će za tri godine imati novu priliku.
Po prvi puta na more su izašla braća Fantela. Prvi plov odjedrili su nakon brojnih odgoda i osvojili sjajno četvrto mjesto te najavili da možemo računati na njihove dobre rezultate.
Čak tri plova danas je odradio Tonći Stipanović. Kako je odmicao dan tako su i njegovi nastupi bili sve bolji. U prvom je plovu osvojio 22. mjesto, koje će mu se, nadamo se, brisati kao najslabije, potom 13., a zatim odlično četvrto pa je naš predstavnik u klasi Laser sedmi nakon šest odjedrenih plovova.
Elena Vorobeva je u današnjim plovovima osvojila 15. i 16. mjesto pa je u ukupnom poretku pala na 10. mjesto nakon šest plovova.
Petar Gorša i Snježana Pejčić nastupili su rano jutros u mješovitom natjecanju zračne puške i osvojili 17. mjesto, ne plasiravši se u drugu rundu kvalifikacija u koju je prolazilo osam najboljih timova.
Mladi plivač Nikola Miljenić osvojio je 28. mjesto u kvalifikacijama na 100 metara slobodnim stilom, a u bazenu su snage s Australcima odmjerili i naši vaterpolisti, ali o tome ćete više čitati u tekstu Barakude s perom – Anđela Šetke.
Fantastični su ponovno bili Marin Čilić i Ivan Dodig koji su američki par Ram/Tiafoe svladali u dva seta i izborili četvrtfinale protiv britanskog para Murray/Salisbury.
Za kraj nam je ostala Donna Vekić koja nakon dva iscrpljujuća dvoboja u prva dva kola nije imala snage napraviti još jedno iznenađenje i izbaciti kazahstansku predstavnicu Elenu Rybakinu. Kazahstanka je bila bolja u dva seta pa je Osječanka ovim porazom završila svoj premijerni nastup na Igrama.
Sutrašnji nam dan donosi brojne Hrvate u akciji, a što i kada možete pratiti vidjet ćete u nastavku.
Luka Plantić borit će se u osmini finala kategorije do 81 kilograma protiv Meksikanca Romera. Meč je na rasporedu u12:54 po hrvatskom vremenu, a Plantića, podsjetimo, još dvije pobjede dijele od medalje.
U akciju će i prva hrvatska džudašica, Splićanka Barbara Matić. Ona čeka svoju prvu protivnicu u osmini finala, a akutalna svjetska prvakinja u kategoriji do 70 kilograma velika je uzdanica za medalju.
U akciju se vraćaju i braća Sinković koji će u 5:10 po hrvatskom vremenu tražiti prolazak u finale i, uvjereni smo, izboriti ga.
I druga braća će ponovno tražiti dobar rezultat. Radi se, naravno, o Fantelama pred kojima su sutra, dopusti li to vrijeme, čak tri plova. Stipanović i Vorobeva sutra će uživati u slobodnom danu.
Na teniskim će terenima u akciji sutra biti čak tri naša para. Mektić i Pavić prolazak u polufinale traže protiv Nishikorija i McLachlana, domaćih predstavnika. Čilić i Dodig, spomenuli smo, protiv Murrayja i Salisburyja, a na teren će i naš mješoviti par Dodig/Jurak od kojeg se opravdano nadamo borbi za medalje. Oni u prvom kolu igraju protiv ruske kombinacije Pavljučenkova/Rubljov.
Pred nama je ponovno dan strepnje s našim sportašima, a bude li umijeća i malo sportske sreće, mogli bismo sutra slaviti novu olimpijsku medalju.