Druga HNL – 2. kolo

Dalmatinski drugoligaši su u 2. kolu ostvarili dvije domaće pobjede – Solin i Croatia, te gostujući poraz – Dugopolje. I dok je pobjednički dvojac na vrlo dobrom učinku od 4 boda, Dugopolje je nakon dvije utakmice na posljednjem mjestu bez boda i bez postignutog pogotka.

Solin je ostvario visoku pobjedu na igralištu kod Jadra. Seriju je otvorio Kristijan Jurić krajem prvog poluvremena, a pobjedu su zapečatili Hrvoje Relota (76′) i Ivan Durdov (84′). Igrači trenera Matića su istrčali u sastavu: Topić – Pekić, Tomić, Franić – Relota, Ninčević, Jukić, Puljić – Jukić, Kušeta – Durdov. U nastavku su ušli: Zeljković (61′), Vodanović i Taraš (74′), te Kaćunko i Mamić (84′). Konačni rezultat je pomalo iznenađujući ako pogledamo rezultate koje BSK postiže proteklih sezona. Utakmica je bila na trenutke tvrda, posebno u prvom poluvremenu kada su i gosti mogli do prednosti. U nastavku je trener gostiju krenuo po izjednačenje što je otvorilo dovoljno prostora za igrače Solina koji su na kraju potvrdili pobjedu. Pred žuto-plavima su dvije gostujuće utakmice, pa je ova pobjeda utoliko važnija.

Dugopolje je minimalnim rezultatom poraženo na gostovanju u Sesvetama, golom Francuza Gafaitija (22′). Domaćin je startao domaćim visokim porazom protiv Osijeka II., pa su u utakmici protiv Dugopolja tražili iskupljenje kao jedan od kandidata za najviši plasman. U Sesvetama je odigrana prava drugoligaška utakmica na bodove, u kojoj su gosti s tri ofenzivna igrača – Rodić, Maganjić i Javorčić tražili put prema golu. Ipak, najveći problem je viđen u tranziciji igre kroz drugu trećinu gdje su domaći čvrstim blokom sprečavali brzi protok lopte. Sesvete su odigrale mudriju utakmicu u odnosu na 1. kolo, nakon ostvarenog vodstva su se više bavili obrambenim zadacima računajući na grešku gostiju kojom bi pečatirali pobjedu. Upravo je rezultat bio razlog napetosti koja je bila prisutna do kraja utakmice, koja je na kraju završila na štetu Dugopolja. Kod igrača Harija Vukasa je prisutan evidentan problem stvaranja šansi i realizacije, koja će se morati popraviti u iduće dvije domaće utakmice.

Croatija iz Zmijavaca je došla do tri boda na domaćem terenu pobjedom nad zagrebačkom Kustošijom. Bio je to obračun nekadašnjih trenera iz hajdukove Akademije (Srzić – Tolić), iz kojega je domaći trener izašao kao pobjednik. U startu utakmice je sve išlo na mlin domaćih kada je Josip Bešić pogodio za 1:0 (15′). Agilniji, brži i spretniji domaći igrači su se nametnuli i imali više od igre, pa je čak rezultat na odmoru trebao biti izraženiji u njihovu korist. Ipak, na samom početku nastavka zabija Tomislav Gudelj (56′) što će se pokazati dovoljnim za pobjedu. Gosti su do kraja samo ublažili poraz golom Andreja Šaronje (78′), ali bez šansi za nešto više. Kod obje ekipe je vidljivo da se radi o fazi uigravanja, posebno kod gostiju koji su promijenili veliki broj igrača u odnosu na proteklu sezonu.

U 3. kolu dalmatinski trojac očekuju dva gostovanja i jedan domaći ogled: Solin ide na noge Dinamu II. u Maksimiru, Croatija će u Bijelo Brdo pokušati iskoristiti šok koji su domaći doživjeli u Solinu. Dugopolje će na stadionu Hrvatskih vitezova tražiti tri boda u susretu protiv Osijeka II.