Druga HNL – 3. kolo

U nepotpunom 3. kolu za dalmatinske drugoligaše Dugopolje je došlo do prvog boda u domaćoj utakmici protiv Osijeka II. Croatija je poražena na gostovanju u Bijelom Brdu, a utakmica Dinamo II. i Solin nije odigrana zbog Covid slučajeva u ekipi domaćih.

Croatija je u Slavoniju otišla nakon pozitivnog niza u prva dva kola (remi i pobjeda), lišena imperativa s nadom da će pokazati dobru igru. Kiša nije omela obje ekipe da pokažu dobar nogomet. I prava je šteta što ofenzivni dvojac Bašić-Šiško i Gudelj nisu iskoristili zicere u samom startu utakmice. Na drugoj strani opet Bašić-Šiško u remplanju s protivničkim igračem radi dvojbeni prekršaj na rubu kaznenog prostora, što je sudac okarakterizirao kao kazneni udarac. Precizan s bijele točke je bio Ilić, pa su domaći već od pete minute imali kapitalnu prednost. Mogli su se gosti preko Dujmovića vrlo brzo vratiti u susret, ali je udarac glavom bio neprecizan. I onda novi šok za bijele kada je svoju mrežu pogodio Bešić nakon ubačaja domaćeg igrača pred vrata s desnog krila. U nastavak su gosti krenuli odvažno, ali nakon odličnog proigravanja Mije Šabića, u zicer poziciji Bašić-Šiško gađa u vratara. Odličan udarac iz prekida kojega je izveo Joao Erick, vratar domaćih vadi ispod grede. Domaći su u nastavku kontrolirali utakmicu, usprkos činjenici da su nakon isključenja Morija ostali s igračem manje i činjenice da je posjed bio na strani Croatije. Ipak, igrači trenera Srzića na kraju mogu žaliti za propuštenim prilikama s početka poluvremena, jer da su ih realizirali danas bi vjerojatno govorili o pozitivnom ishodu.

Dugopolje niti nakon treće utakmice nema upisan pogodak, dapače i u utakmici protiv mlade momčadi Osijeka II. su mogli primiti nekoliko golova da su napadači gostiju bili prisebniji – Branšteter i Kuprešak. Dugopolje je tek na kraju prvog dijela stvorilo prigode, ali su Maganjić i Javorčić bili neprecizni, odnosno vratar gostiju je bio na mjestu. U nastavku je Maganjić u dva navrata imao prigode odvesti domaće u vodstvo, ali se nije istakao lucidnim rješenjima. Velike zasluge za održavanje 0:0 ima vratar Silić koji je obranio Kuprešakov kazneni udarac kojega je skrivio Bekavac i za to dobio drugi isključujući žuti karton. Trener Vukas je igrače pripremao u formaciji 4-2-3-1: Silić – Karabatić, Mornar, Kurtović, Bekavac – Ćubelić, Jenjić – Rodić, Javorčić, Posinković – Maganjić, a radi se o jako ofenzivnim karakteristikama pojedinaca. Na terenu na žalost nije dalo ploda, a ulasci Bašića, Glavovića i Kuliša nisu donijeli dugo očekivani pogodak. Dobra vijest je ipak stigla u Dugopolje u vidu dolaska mladog krilnog napadača Ivana Brnića koji je raskinuo ugovor s Hajdukom. U ovom trenutku momčad Dugopolja u svom sastavu, uz spomenutog Brnića, na pusudbi ima tri mlada igrača Hajduka (Bekavac, Jenjić i Ćubelić). Vrlo mladu momčad kojoj će trebati vremena da se uigra upotpunjavaju igrači iz generacije 1999. koji su kao mladi napustili Hajduk i RNK Split – Maganjić (Fiorentina) i Javorčić (Lazio).

Ispred nas je reprezentativna stanka nakon koje se drugi vikend igra 4. kolo 2. HNL u kojem Solin ide na noge drugoj momčadi Osijeka, Zmijavčani dočekuju Dinamo II, a Dugopolje igra domaću utakmicu protiv zagrebačke Dubrave.