Treća Jug – 2. kolo

Iza nas je zanimljivo 2. kolo u kojem su snage odmjerile momčadi koje su najavile jasne ambicije za vrh tablice. Derbi se igrao na Parku mladeži između Splita i Jadrana iz Ploča, te u dolini Neretve gdje su se sastali prvak Neretvanac i novi ambiciozni trećeligaš HNK Zadar. Ranije su svoj susret odigrali Zmaj iz Makarske i Uskok iz Klisa (1:1). U Metkoviću je odigrana utakmica između Neretve i Junaka, koja je podigla veliku buru usprkos čistom rezultatu (3:0).

Crveni iz Splita nisu uspjeli doći do bodova u srazu s gostima iz Ploča. Opet je na sceni bio napadač iz Grčke Theodosiou, koji je zabio u 5. minuti za rano vodstvo gostiju. Radnici su do poluvremena izjednačili golom Luetića, ali je utakmica u nastavku otišla na stranu Jadrana, ključan trenutak je kazneni udarac kojega je u gol pretvorio Marko Musulin (73′). Do kraja je Theodosiou samo povisio vodstvo i u Ploče su otišla vrijedna tri boda koja ih stavljaju na vrh tablice. Hrvace su došle do punog plijena na domaćem terenu, gol je u prvom poluvremenu zabio Plavša (26′), iako Zagora nije igrala podređenu ulogu. Do zadnjih desetak minuta se igrao izjednačen nogomet kada je Andrić zabio za 2:0, i do kraja se kod gostiju uvukla nervoza koju su isprovocirali nesigurni sudci. Vodičani su dočekali Dubrovčane, i ostali bez dva boda. Prvo poluvrijeme je bilo tvrdo i bez golova, ali je u nastavku zabio Sušić. Ipak, vrlo brzo gosti dolaze do izjednačenja preko Smrdelja, što je bio i konačan rezultat utakmice. U subotu je odigran i kontroverzni meč Neretva – Junak, koji je počeo isključenjem vratara Šušnjare (3′). Iako je Junak igrao s igračem manje, domaći nisu znali iskoristiti prednost sve do kraja prvog poluvremena kada je zabio Buhač, kasnije će se pokazati iz očitog zaleđa. U nastavku su se gosti držali sve do 58. minuta kada u njihovu mrežu padaju dva gola (Anković i Čupić). Momčad trenera Josipa Butića je u Posedarju došla do zaslužene pobjede i maksimalnih šest bodova. Golove su upisali Viktor-Vito Rodić (13′) i Luka Klanac (60′). OSK iz Otoka je izjednačio preko Duje Tadića (34′), ali je u nastavku značajno pao što su iskoristili domaći za novo vodstvo i pobjedu.

U nedjelju su odigrana tri susreta bez pobjede gostiju. Urania je kao favorit protiv Kamena ostala bez tri boda usprkos prednosti i bolje igre u prvom poluvremenu – Bulić (16′). Gosti su sve vratili na početak pogotkom Jonjića (64′), iako je Urania navalila nakon izjednačenja, nije došlo do promjene rezultata. Sloga iz Mravinaca grabi velikim koracima nakon duge pobjede. Nakon prvog poluvremena gosti iz Biograda su imali veliku prednost od 0:2 (Nakić i Klopp), ali je Ivo Boban u produžetku postigao važan pogodak. Preokret se dogodio između 70. i 82. minute kada su se u listu strijelaca upisali Pranjić, Marović i Pezo.

Najzanimljivija utakmica je odigrana na Borovištu u Opuzenu gdje su domaći dva puta vodili i na kraju ostali bez punog plijena. U prvom poluvremenu je „Makinja“ bila konkretnija, okomitija i preko Dominika Bačića, Zadranina u svojim redovima došla do zasluženog vodstva. Zadar je prijetio preko Blaževića i Majića, ali je izjednačenje palo tek nakon jedanaesterca kojega je skrivio Valinčić nakon greške uže obrane. Siguran izvođač je bio Blažević koji je snažnim udarcem zakucao loptu u mrežu nemoćnog Dizdara. Mlada domaća momčad je od tog trenutka pritisnula, nizala šanse i udarce i kada je izgledalo da će susret završiti remijem nakon kornera u drugom napadu zabija desni bek Valinčić (skinuo dres i dobio drugi žuti). S igračem više je Zadar krenuo po izjednačenje, a pritisak je urodio plodom nakon ubačaja kada je Iveljić glavom efektno od vratnicu pogodio za 2:2.

Treće kolo se igra već u srijedu 8. rujna kada se sastaju: Zagora – Neretva, GOŠK – Hrvace, Primorac – Vodice, OSK – Sloga, Jadran – Hrvatski vitez, Kamen – Neretvanac, Junak – Urania, a vrlo zanimljivo će biti na Klisu i u Zadru gdje se sastaju Uskok – RNK Split i Zadar – Zmaj.