Treća Jug- 3.kolo

U sredini tjedna je odigrano 3. kolo, domaći su na kraju osvojili 18 bodova, dok su gosti ubilježili 6 bodova. Jedina pobjeda gostiju se dogodila u Zadru, gdje su gosti iz Makarske minimalnom pobjedom odnijeli tri boda. Najveću pobjedu je ubilježio Primorac iz Biograda protiv Vodica (5:0), a jedini susret bez pogodaka u odigrali GOŠK Dubrovnik i Hrvace.

Nakon kontroverzne utakmice u Metkoviću, Junak je na domaćem terenu uvjerljivo savladao Uraniju koja je već nakon 15. minuta bila u deficitu (Vučković, Jandrek). U nastavku su domaći podebljali prednost i golovima Cikojevića i Mastelića zapečatili utakmicu. Gosti su cijeli susret igrali podređenu ulogu. Neretvanac niti nakon tri utakmice nema ubilježenu pobjedu, iako je drugu utakmicu za redom imao prednost na kraju nisu izdržali. Kamen iz Podbablja je uvijek na domaćem terenu tvrd orah, što najbolje pokazuje vrlo mali broj golova. Makinja je golom Popića povela sredinom nastavka, ali je Jonjić deset minuta prije kraja vratio sve na početak. Zadar je nakon boda u Opuzenu trebao pobjedu za potvrdu, ali je Zmaj iskoristio nervoznu igru domaćih i pogotkom Okića (68′) došli do važne pobjede. Momčad trenera Želimira Terkeša spada u red najiskusnijih u prvenstvu što se ovaj put nije pokazalo kao prednost. Ljepotica kola je odigrana na Klisu, gdje je Split rano poveo u 10′ (Luetić), pa primio autogol (Jelavić), da bi već u 20′ vratio vodstvo. Vrlo brzo se domaći vraćaju preko Grubišića (27′), koji poravnava na 2:2. U nastavku je bolje izmjene napravio domaći trener, jer su Štimac i Radovniković povisili na 4:2 i donijeli pobjedu Uskoku.

Jadran iz Ploča je nastavio pobjednički niz, ovaj put je pao Hrvatski vitez usprkos prednosti iz prvog poluvremena koju je donio Karlo Torbarina. Domaći su do poravnanja stigli u 60′ preko Marka Musulina i sve je izgledalo kao remi, ali je Ivan Marić nakon pritiska u sudačkoj nadoknadi pogodio za pobjedu. Sportski centar Gola brda u Otoku je bio domaćin utakmice OSK – Sloga koja je završila svakome po bod. Poveli su domaći preko Stipe Baraća (34′), a izjednačio je Mislav Pezo (51′). Vodice su u Biogradu dobile peticu iako je rezultat potkraj prvog poluvremena bio 0:0, ali nakon toga se otvorilo domaćima – Lokin (40′ i 82′), Vodopija (45′), Klopp (54′) i Bitunjac (64′). Zagora je u Unešiću rano povela preko Slugana u 7. minuti, da bi gosti golom Marija Marića izjednačili na kraju prvog dijela utakmice. Domaći su standardno u nastavku stvarali prigode, a najprecizniji je bio veteran Drago Gabrić u 61. minuti. Do kraja utakmice su domaći imali više prigoda za povećanje prednosti.

Pločani su jedini s maksimalnim brojem bodova (9), slijedi ih Uskok i Sloga s dva boda manje (7). Na dnu su Split, Urania i Vodice sa samo jednim bodom iz tri susreta. Četvrto kolo se igra već za predstojeći vikend, izdvajamo susrete Neretvanac – Junak, Split – Zadar, te derbi na vrhu Sloga – Jadran. Ostali susreti su: Neretva – Urania, Zmaj – Kamen, Hrvatski vitez – Uskok, Vodice – OSK, Hrvace – Primorac i Zagora – GOŠK.