Druga HNL – 4. kolo

Dalmatinski drugoligaši su imali šaroliki učinak u 4. kolu. Solin je izgubio od druge momčadi Osijeka, Croatija Zmijavci je propustila pobijediti Dinamo II., a Dugopolje je postiglo prvi pogodak i došlo do prve pobjede u tekućoj sezoni.

Solin je primio gol u 88. minuti i ostao bez boda kojega je teškom mukom ulovio. U prvom poluvremenu žuti su gubili 2:0 (Omerović 11′ i 42′), domaćin je bio dominantan i sve je upućivalo na rutinsku pobjedu. Drugi dio je na teren donio drugačiju momčad i pristup kod gostiju. U kratkom vremenu je rezultat bio izjednačen – Vodanović (59′) i Durdov (62′). Osjetio je šok kod domaćih, i visio je preokret. Međutim, gostujući trener je u igru ubacio Bakovića (85′), a ovaj mu se odužio pogotkom u 88. minuti za pobjedu Osijeka II. i nastavak bodovnog niza.

Croatia je na domaćem terenu u završnici ostala bez pobjede. Igrači trenera Srzića su gubili već u ranoj fazi utakmice – Kim (9′), ali su uspjeli preokrenuti susret u svoju korist. Najveće zasluge idu Miji Šabiću koji je zabio u 39. minuti za poravnanje, ali i asistencijama dovodio suigrače u poziciju za realizaciju. Gol u mreži Dinama II. je pao u 60. minuti – strijelac Bašić-Šiško. Vodstvo kao da je otupilo oštricu domaćih, što je otvorilo prostor za goste koji su ga oberučke iskoristili i preko Gabrijela Rukavine (79′) zabili za konačnih 2:2.

Dugopolje je napokon došlo do pobjede, u izjednačenoj utakmici je presudio jedan gol – djelo mladog Josipa Glavovića sredinom drugog poluvremena. Domaći su već na startu mogli preko Brnića do vodstva, ali je bivši igrač Hajduka promašio. Silić je branio jako dobro, spriječio Kapitanovića i Algolula da u dva navrata odvede goste do prednosti. Imali su bijeli dvije prigode preko Maganjića i Javorčića, ali nije išlo u gol. Nastavak je pripao Dubravi, Vajdovčić je izašao sam pred vratara Silića ali ga je neuspješno pokušao prebaciti. Malo iza toga je i Turanjanin bio neprecizan. U trenutcima kada je Dubrava bila bolja momčad, Čerina dugim, dubinskim proigravanjem upošljava Glavovića koji pogađa pored vratara Ilinčića. Nedugo potom Brnić u svom standardnom prodoru pogađa vratnicu. Do kraja se rezultat nije mijenjao, iako je opći dojam da je sve moglo biti loše po domaće.

Dalmatinci se nalaze u sredini tablice, Croatija je na 5 bodova iz četiri utakmice, Solin ima 4 boda iz tri utakmice, a Dugopolje je prvom pobjedom pobjeglo s dna ljestvice ima 3 boda iz četiri utakmice. U petom kolu se igra dalmatinski derbi, na stadionu kod Jadra Solin dočekuje Croatiju Zmijavce, dok Dugoplje ide u Rijeku na Krimeju na noge lideru prvenstva.