Split je stigao na dva koraka od Lige prvaka, danas polufinale protiv Fribourga

Ovogodišnja europska avantura KK Splita nastavlja se danas od 16:30 u Ateni. Nakon što su u četvrtfinalnom dvoboju kvalifikacija za ulazak u FIBA-inu Ligu prvaka u nervoznom susretu svladali AEK iz Larnace rezultatom 65:50, danas će Žuti odmjeriti snage sa švicarskim Fribourgom.
Dugo je Split lomio otpor čvrstih Ciprana, prve tri četvrtine gledali smo festival promašaja s obje strane, a našu je momčad u igri držao sjajan napadački skok pa je iz takozvanih ‘drugih šansi’ zabijeno dosta poena koji su se pokazali presudnima. I onda je momčad Splita u posljednjoj četvrtini napokon zaigrala bolje i slomila protivnika za konačnu uvjerljivu pobjedu.
Kakvu smo utakmicu gledali najviše će vam reći podatak da su Ciprani šutirali s preciznošću od 37 posto, dok je Split u tom segmentu igre bio još tragičniji sa svega 33 posto preciznosti iz polja.
Ruku na srce, takav podatak i ne čudi s obzirom na to da se radi o prvoj utakmici sezone, a možemo biti sretni što je na kraju pobjeda otišla u ruke naše momčadi koja se na kraju ipak pokazala kvalitetnija i koncentriranija.
Najbolji u redovima Splita bili su Žganec s 15 poena i osam skokova te Perković s 13 poena, a dobru je rolu odradio i Tre McLean koji je upisao samo dva poena uz očajan šut 1/10, ali je pridonio s devet skokova, četiri asistencije i tri blokade.
Prva je prepreka uspješno prijeđena, ali moramo ponovno izraziti žaljenje i skepsu zbog ovakvog načina slaganja rostera. Iako bismo bili najsretniji da Split uspješno apsolvira Fribourg danas i potom u finalu Peristeri ili Cluj, smatramo da će to s ovim kadrom biti izuzetno teško, a problema će, prema viđenom, biti i s najjačim momčadima u HT Premijer ligi, a o ABA ligi da ne pričamo. A uz sve to, mladi domaći igrači u prvoj su utakmici dobili samo osam te osam i pol minuta na parketu. Perasović i Runjić zaista nisu igrači koji u ovom trenutku mogu nositi igru Splita koji ima visoke ambicije, ali ovo sigurno nije način na koji će to postati.
Bilo kako bilo, danas je novi izazov, a nadamo se da ćemo u petak najavljivati finalni susret kvalifikacijskog turnira. Idemo, Žuti!