Treća Jug – 4. kolo

Vrlo zanimljivo kolo je odigrano protekli vikend nakon kojega više nemamo momčad s maksimalnim brojem bodova s obzirom da su Pločani remizirali u Mravincima. Odlična utakmica je odigrana u Opuzenu, gdje su aktualni prvaci došli do prve pobjede protiv kvalitetnih Sinjana. Remi je bio ishod derbi utakmice Split – Zadar. Ukupno samo tri pobjede domaćina, četiri remija i dvije pobjede gostiju.

Vrlo zanimljiva utakmica je odigrana u Metkoviću gdje su domaći nakon preokreta došli do tri boda, a trostruki strijelac je bio Mario Marić (72′, 78′ i 96′ iz kaznenog udarca). Upravo je kazneni udarac u zadnjim sekundama izazvao burnu reakciju kod gostiju, koji su poveli golom Frigana (26′) i izjednačili na 2:2 golom Urlića. Neretvanac je pobjedom izbrisao lošiji rezultatski dojam iz prva tri kola, iako igra nije bila na lošem nivou. Pogotke su postigli Stanić i Seo u prvom dijelu utakmice. Gosti iz Sinja nisu u nastavku pronašli način da iznenade u Opuzenu, pa su bodovi ostali na Borovištu. Treći uspješni domaćin je bio Hrvatski vitez koji je golom Pedišića u 71. minuti upisao trijumf. Posedarci ne igraju lijep nogomet, ali na početku sezone su učinkoviti i jedno od najvećih iznenađenja.

Na Parku mladeži je odigrana utakmica nekadašnjih prvoligaša, Zadar je poveo preko Iveljića u 8. minuti, ali je vodstvo izgubio golom snalažljivog Ožegovića u 28. minuti. U tvrdoj utakmici je Zadar izdržao nalet domaćih u nastavku, koji i u četvrtom kolu ne znaju za pobjedu. Lider Jadran nije uspio ostvariti pobjedu protiv Sloge u utakmici koja je mogla otići na sve strane. Na kraju treneri Pavić i Oršulić mogu biti zadovoljni s remijem. Isti ishod ali rezultatom 1:1 se dogodio u Vodicama koje su ugostile OSK. Gosti su imali pobjedu u nogama (Vukasović 70′), ali su domaći golom u zadnjim minutama (Prpić 89′) došli do izjednačenja. Posljednji remi je zabilježen u Hrvacama gdje su gosti brzim pogotcima Vodopije (5′ i 10′) došli do osjetljivog vodstva. Ipak, u nastavku je sviran kontroverzni kazneni udarac za domaće koji je realizirao Andrić. Karlo Udovičić, igrač Hrvaca koji je ušao s klupe u 81. minuti pogađa za 2:2, a do kraja su domaći propustili prigodu potpuno preokrenuti susret.

Relativno skromna momčad Kamena, ali s odličnim trenerom Grgicom Kovačem je odnijela puni plijen iz Makarske. Domaći su napadali, stvarali prigode i promašivali, a gosti su zabijali (Roko Kujundžić 22′ i Jakov Lučić 97′). Zagora je izgubila na domaćem terenu od GOŠK-a iz Dubrovnika, iako je golom Drage Gabrića povela već u 8. minuti. Gosti su se brzo vratili golom Caputa (20′), pa smo do kraja poluvremena gledali izjednačen nogomet. U nastavku su gosti pokazali bolju fizičku spremu i dominirali što im je osiguralo pobjedu golom Fadića (75′).

Jadran je i dalje lider s 10 bodova, prate ga Hrvatski vitez (9) i Sloga (8), dok Neretva i Uskok imaju po 7. U sredini tablice je gusto, a na dnu su još bez pobjede Split i Vodice koji imaju po 2 boda i Urania samo s jednim remijem. U 5. kolu koje se igra idući vikend se igra derbi Zadarske županije: Zadar – Hrvatski vitez, jako zanimljivo će biti u Sinju gdje Junak dočekuje Zmaja iz Makarske, a GOŠK dočekuje Neretvu u derbiju juga. Ostali parovi su: Primorac – Zagora, OSK – Hrvace, Jadran – Vodice, Uskok – Sloga, Kamen – Split, Urania – Neretvanac.