Druga HNL – 5. kolo

Peto kolo je donijelo dalmatinski derbi između Solina i Croatije, u kojem su gosti teško stradali. Dugopolje se diže što je pokazalo teško gostovanje na Krimeji, gdje su gosti odnijeli bod, ali su bili i dva puta u vodstvu i puno bliže pobjedi.

Solin – Croatia Zmijavci 3:0 (0:0), prvo poluvrijeme nije ukazivalo na uvjerljivu pobjedu domaćih, utakmica je bila bitka na malom terenu u kojoj su se prigode stvarale najviše iz prekida. Nastavak je donio golijadu domaćih, Franić i Durdov su golovima u dvije minute Solinjanima donijeli osjetnu prednost koja je potvrđena golom Luke Mamića u sudačkoj nadoknadi. Kod Solina je za razliku od prošle sezone vidljiva sigurnost i bolja realizacija, dok se momci Jure Srzića još traže i igraju toplo-hladno.

Dugopolje je odigralo dopadljivu utakmicu u Rijeci. Poveli su relativno rano prekrasnim golom hajdukovca Ivana Ćubelića u 17. minuti. Jedan od favorita za prvo mjesto u ovogodišnjem natjecanju je Orijent, koji se jako brzo vratio golom Mulca u 25. minuti. Do kraja poluvremena se rezultat nije mijenjao, iako je Dugopolje ofenzivnom igrom prijetilo, posebno istureni trojac Javorčić – Maganjić – Brnić, uz asistenciju Ćubelića i Jenjića. Upravo navedeni pristup je kumovao novim vodstvom gostiju – zabio je Brnić (63′), ali na štetu Dugopolja desetak minuta prije kraja za Orijent zabija Macolić što je dovelo do remija.

Solin je osvojio sedam bodova i s utakmicom manje drži 6. mjesto na drugoligaškoj tablici. Dugopolje i Croatija su na pet bodova i zauzimaju pozicije u donjem dijelu tablice. U šestom kolu za vikend Dugopolje dočekuje Cibaliju, Croatija ide u Osijek, a Solin u Opatiju. Pred nama su nova uzbuđenja, nadamo se sa žetvom bodova.