Druga HNL – 6. kolo

Do sada najplodnije kolo za dalmatinske drugoligaše je odigrano protekli vikend, u kojem su Dugopolje i Croatija osvojili po tri boda, a Solin je zasluženo remizirao na teškom gostovanju u Opatiji.

Dugopolje je u teškoj utakmici protiv Cibalije došlo do pobjede iako je konačan ishod mogao biti i drugačiji. Igrači trenera Vukasa su istrčali u formaciji 3-5-2, ispred Silića na vratima je bio stoperski trojac Mornar, Kurtović, Čerina, na bokovima Karabatić i Bašić, u veznoj liniji Javorčić, Jenjić i Ćubelić, te u napadu Brnić i iskusni Rodić. U nastavku su u vezni red ušli Grozdanovski i Kuliš, a u napad Maganjić. Iako je Dugopolje igralo podređenu ulogu na početku utakmice, u vodstvo ih je doveo Karabatić (21′). Upravo je taj gol najavio bolju igru domaćih koji su imali prigodu doći i do povećanja vodstva. U nastavku se ipak odigrao drugačiji scenarij, Cibalija je došla do izjednačenja nakon kaznenog udarca kojega je realizirao Diyoke. Trener Vukas je osvježio momčad igračima s klupe, a upravo je Maganjić bio strijelac nakon opravdano dosuđenog kaznenog udarca u 65. minuti. Iako je do kraja bilo prigoda s obje strane, mreže su mirovale, što je domaćima donijelo nova tri boda, jako bitna nakon lošija prva četiri kola.

Solin je nastavio skupljati bodove, te se iz Opatije vratio s bodom, iako je imao prigodu doći i do punog plijena. Prvo poluvrijeme je pripalo gostima, dok su domaći u nastavku u lovu na izjednačenje pokazali više. Trener Matić se odlučio za 3-5-2: Topić – Pekić, Tomić, Franić – Relota, Jurić, Kušeta, Jukić, Dadić – Durdov, Vodanović. Već u 16. minuti se ozlijedio vratar Topić pa je na vrata stao Kargotić, dok su u nastavku ušli Zeljković, Kaćunko, Ožegović i Mamić. Iako je Solin imao više od igre, gol je pao na samom kraju prvog poluvremena, djelo Mateja Jukića. U trenutku kada su domaći imali značajnu prevagu, a Solin se orijentirao na obranu, Belančić je pogodio za 1:1 u 68. minuti. Ipak, Opatija kao da se zadovoljila remijem pa do kraja nismo gledali utakmicu s previše rizika.

Croatia Zmijavci je došla do trijumfa u Osijeku, na neugodnom gostovanju gdje dobre partije pruža mlada momčad domaćina. Trener gostiju Srzić se odlučio na fomaciju 4-2-3-1: Tomić – Todorović, Dujmović, M. Šuto, Mikulić – Šabić, Dadić – Bašić-Šiško, mlađi Ante Ćapin, Mrkonjić – Gudelj. U nastavku su ušli: Jović, A. Šuto, Šalinović, Erick i stariji Ante Ćapin. Utakmicu je obilježio majstor s drugoligaških terena Tomislav Mrkonjić s dva zgoditka i dva vodstva. Prvi gol za 0:1 je pao već u 9. minuti, ali su domaći izjednačili preko Mikolčića. Na samom kraju utakmice je Croatija došla do novog pogotka koji joj je donio važna tri boda na gostovanju i mirniji nastavak prvenstva. Svi dalmatinski drugoligaši su do sada ubilježili osam bodova, s tim da Solin ima utakmicu manje, i nalaze se u sredini tablice između 6. i 9. mjesta. Solin će svoju zaostalu utakmicu u Zagrebu protiv Dinama II. odigrati u srijedu 22. rujna. Već za vikend se igra 7. kolo u kojem se sastaju Inter – Dugopolje, Solin – Varaždin, Croati