Treća Jug – 5. kolo

Protekli vikend je odigrano vrlo zanimljivo kolo s nekoliko zanimljivih rezultata, od koji Jadran LP – Vodice 7:2 upada u oči. U derbiju zadarske regije je golom iz kontre pobijedio Hrvatski vitez, a Split je do prve pobjede došao u Podbablju. Ukupno četiri pobjede domaćih, tri gostiju i dva susreta su završila neriješenim rezultatom.

Kolo je otvorio Primorac pobjedom nad Zagorom 3:2, kao uvertira za kup susret s Hajdukom. Radi se o utakmici s dva različita poluvremena, u prvom su gosti vodili golovima Lukića 15′ i Ćalete 35′, a u šokantnoj završnici drugog je uslijedio preokret domaćih preko Marića 83′, Lazarevskog 88′ i Vodopije 89′.

Subota je donijela dva remija. U Otoku su se susrele momčadi Cetinske krajine OSK i Hrvace, a domaći su poveli već u 9. minuti preko Duje Tadića. Hrvace nisu uspijevale naći put prema meži OSK-a sve do sudačke nadoknade kada je za 1:1 pogodio Zvonimir Grgat. Drugi remi se dogodio na Klisu gdje su Uskok i Sloga odigrali također 1:1. Domaći su poveli preko Štimca krajem prvog dijela, a već u 62. minuti su gosti poravnali – strijelac je bio Anđelo Vekić. Iako je bilo prigoda s obje strane rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice. GOŠK je u Dubrovniku prizemljio Neretvu, oba gola su pala u drugom poluvremenu – Smrdelj (48′) i Sršen (91′). U Pločama je palo devet golova, od toga sedam u mreži Vodica. Iskazao se Marin Musulin koji je pogodio četiri puta, dok su Krešić, Kalfić (11 m) i Martin Musulin pogodili jednom. Vodice su čak i povele, jer je pogodio Malenica u 10. minuti, a drugi gol je djelo veterana Alispahića u 81. minuti. Zadar je drugi put za redom izgubio 0:1 na Stanovima, ovaj put su primili gol od susjeda iz Posedarja u 79. minuti je strijelac bio Ivan Brkić. Kod Zadra je evidentan problem kod realizacije, iako se šanse stvaraju od prvog kola, nema značajnih promjena, što se vidi iz činjenice da su golove zabijali stoperi, a ne napadači. Split je do pobjede protiv Kamena došao golom Kukoča u 46. minuti. Domaći su u tvrdoj utakmici pokušavali doći do izjednačenja, ali su crveni poznati po dobroj obrani izdržali do kraja. U Sinju je Junak lakše nego što se očekivalo pobijedio Zmaj iz Makarske, Vučković je već zabio u 5. minuti što je olakšalo kontrolu utakmice. U nastavku je Mastelić golovima u 63′ i 67′ (11 m) riješio pitanje pobjednika. Gosti su iz kaznenog udarca samo smanjili rezultat – točan je bio Danijel Rašić (78′).

U nedjelju je odigrana zadnja utakmica 5. kola Treće jug, u Baškoj Vodi je Urania dočekala Neretvanac i primila tri komada. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, svi golovi su pali u nastavku i svi su djelo igrača s klupe: Topić 60′ i 82′, te Čuljak 74′. Evidentno je da su se Opuzenci u zadnje dvije utakmice podigli i upisali dvije pobjede – te podsjetili na prošlosezonsku završnicu.

Nakon odigranih pet kola na čelu tablice je Jadran iz Ploča (13), prati ih Hrvatski vitez iz Posedarja (12), dok su Sloga Mravince i Junak Sinj na 9 bodova. Na kraju tablice su i dalje Vodice (2) i Urania (1), a svi ostali su u sredini između 4 i 8 bodova. Od klubova koji bi najlakše mogli dobiti licencu za 2. HNL najbolje stoji Junak na 3. mjestu, Zadar i Split imaju 5 bodova i nalaze se u donjoj polovici tablice. U idućem kolu koje se igra 25.-26. rujna se sastaju zanimljivi parovi, izdvajamo u dolini „El clasico“ Neretva – Neretvanac, derbi Makarske rivijere Zmaj – Urania, te RNK Split dočekuje Junaka. U ostalim utakmicama igraju: Hrvatski vitez – Kamen, +Vodice – Uskok, Hrvace – Jadran, Zagora – OSK, GOŠK – Primorac i Sloga – Zadar.