2. HNL – 7. kolo

U Solinu se igrao derbi između domaćina i Varaždina, i da je kojim slučajem završio pobjedom žuto-plavih, dalmatinski drugoligaši bi imali stopostotni učinak. Naime, Dugopolje je na gostovanju razbilo Inter, a Croatia na domaćem terenu Dubravu.

Dugopolje je ušlo u seriju pozitivnih rezultata, što ih je u izjednačenoj ligi izbacilo u sami vrh. Trener Vukas je više puta naglašavao da mlada momčad ima potencijala i da je samo potrebno strpljenje da eksplodira, što je na svojoj koži osjetio Inter. Pobjednik je već riješen u prvom poluvremenu kada je na semaforu stajalo 0:3 (Bašić, Brnić i Maganjić). Nastavak susreta je bio samo formalnost i niti u jednom trenutku trijumf gostiju nije doša u pitanje. Inter je zabio preko Rešetara ali tek u 88. minuti, a u sudačkoj nadoknadi je veteran Rodić vratio tri gola prednosti iz kaznenog udarca.

Croatia također igra sve bolje, nakon što je trener Srzić uigrao ekipu u formaciji 4-2-3-1: Tomić – Todorić, Dujmović, Marko Šuto, Mikulić – Erick, Dadić – Bašić-Šiško, Kožarić, Mrkonjić – Gudelj. Na drugoj strani je bila Opatija, momčad koja je s velikim ambicijama ušla u prvenstvo što govore i angažirane akvizicije. Navijači domaćih „Noćni jahači“ su se veselili već u 16. minuti kada je zabio nezaustavljivi Tomislav Mrkonjić. U nastavku je trener domaćih uveo Antu i Matu Šutu, te Petra Jovića, a baš je Ante Šuto zabio za nedostižnih 2:0. Isti igrač je u sudačkoj nadoknadi potvrdio pobjedu i odličan dojam domaćih.

Solin nije uspio nastaviti niz pozitivnih rezultata, pao je od prošlosezonskog prvoligaša Varaždina koji je kolo prije ostao bez trenera Carevića. U mrežu Solina su padali golovi već u ranoj fazi, preko hajdukovca Šege (17′) i Venecuelanca Herrere (29′), a na drugoj strani nervoza – žuti kartoni (Jurić, Dadić, Franić) i isprekidana igra. Na žalost po domaće ulazak Ožegovića, Dujmovića i Zeljkovića, i na samom kraju Kaćunka i Durdova nije donio promjenu – rezultat je ostao isti, pa su gosti otišli „kući pjevajući“.

Na tablici je Dugopolje nizom pobjeda napravilo skok na 3. mjesto (11 bodova), a Croatia Zmijavci je na 6. mjestu s istim brojem bodova ali sa slabijom gol razlikom (9:9). Solin je nakon domaćeg poraza pao na 9. mjesto (9 bodova). Početkom listopada je na rasporedu 8. kolo u kojem se sastaju: Varaždin – Croatia Zmijavci, Rudeš – Solin, Dugopolje – Kustošija.