Napokon malo dobrih vijesti: Split svladao Cibonu deveti put u nizu

Napokon malo pozitive! Da ne padnemo u kolektivnu depresiju gledajući KK Split pobrinuli su se momci sinoćnjom pobjedom nad Cibonom. Devetom u nizu, vjerovali ili ne. Žuti već devet utakmica protiv svog najvećeg rivala ne znaju za poraz.
Na Gripe su se u domaćem prvenstvu napokon vratili gledatelji, a momci u žutim dresovima su im kao poklon za dobrodošlicu poklonili pobjedu za prekid crnog niza od tri poraza u tri različita natjecanja.
Daleko je jučerašnja predstava bila od idealne, nemojmo se zavaravati, ali određeni pomaci u igri bili su jasno vidljivi. Odmah na početku moramo istaknuti da je apsolutni junak pobjede bio Sani Čampara koji je u 22 minute provedene na parketu ubacio 20 poena uz odličan šut, a tomu je dodao i četiri skoka. Vrlo dobar bio je i američki dvojac Jones-McLean koji su zajednički ubacili 21 poen, a dobre su role imali i Vuko i Žganec.
Žalosti ponovno činjenica da Perasovića uopće nismo gledali na parketu, a Runjića svega pet minuta, no što je, tu je, nećemo širiti samo negativu, danas se veselimo pobjedi.
A utakmica kao utakmica i nije bila izrazito spektakularna. Tvrda, nervozna s obje strane i podbačaj glavnih vedeta u obje momčadi možda bi bio najbolji i ujedno najkraći opis 40 minuta na Gripama.
Tri se četvrtine igrala egal utakmica, u posljednju se ušlo s minimalnom prednošću gostiju, a onda su Žuti furiozno ušli u posljednju dionicu igre, napravili seriju 8:0 i na kraju slavili 73:62.
Ključnim se sinoć pokazalo zaustavljanje Roka Prkačina koji je susret završio bez poena za 20 minuta na parketu, a odlično je limitiran i Lovro Gnjidić koji je bio ispod svog uobičajenog učinka. Bez njihovog očekivanog doprinosa, Cibona jednostavno nije mogla izdržati cijelu utakmicu.
U redovima gostiju najbolji su bili Gegić, Vildoza i Branković, a ovom se pobjedom Split izjednačio omjerom sa svojim jučerašnjim protivnikom, ali i Zadrom koji je neočekivano izgubio od Škrljeva pa su nakon dva odigrana kola na vrhu s dvije pobjede četiri momčadi. Vrijednosnice Osijek, Gorica, Škrljevo i Cedevita Junior za sada imaju stopostotan učinak, a Split već iduće kolo, vjerujemo, ide u pozitivan omjer jer gostuje kod momčadi Furnira u subotu 2.10.
Ipak, prije toga, Žuti imaju tešku utakmicu već za dva dana kada na Gripe stiže fantastični Partizan. Momčad Željka Obradovića jedna je od najboljih u ligi i možemo reći da Žute ždrijeb zaista nije mazio namjerivši im za protivnike Zvezdu i Partizana u prva dva kola, a ništa lakše neće biti ni u trećem kada gostuju Budućnosti. No, o tome ćemo nekom drugom prilikom.
Sada protiv Partizana treba ići čvrsto, dati sve od sebe, jer Zadar je sinoć pokazao da se protiv Partizana da igrati izgubivši na svom Višnjiku sa samo pet razlike, tako da će dvoboj s Crno-belima biti i veliki karakterni test za splitsku momčad. Definitivno treba izbjeći težak poraz kao što je bio onaj protiv Crvene zvezde, a Žutima možda baš dobra utakmica protiv jakog protivnika može usmjeriti sezonu u smjeru u kojem se nadamo pa na Gripama budemo imali razloga za slavlje u godini koja je pred nama.