Juniori Hajduka s lakoćom slavili u Sjevernoj Makedoniji, na uzvrat nose veliku prednost

Baš kao što smo i očekivali i u najavi napisali, juniori Hajduka praktički su riješili pitanje ukupnog pobjednika u dvoboju s makedonskom Škendijom već na gostovanju u Skopju. Razlika u kvaliteti između ova dva protivnika bila je jasna od prve sekunde dvoboja i činilo se da je samo pitanje koliko će lopti Budimirovih izabranika završiti u mreži momčadi iz Tetova.
Iako su na put otišli bez tri ponajbolja igrača (Biuk, Ljubičić i Krolo) Bijeli su se od prvog trenutka postavili autoritativno želeći dokazati da su bolja momčad, baš kao što je trener Marijan Budimir i najavio.
Domaća je momčad ‘nulu’ uspjela držati svega 29 minuta, a onda je Filip Čuić iskoristio jedno dodavanje Antunovića i matirao vratara domaćih Bedjetija za vodstvo Hajduka 1:0.
No, taj gol nije mlade hajdukovce zadovoljio već su nastavili dominirati i napadati gol Škendije, a nagrada je stigla u 56. minuti kada je Čuić postigao svoj drugi pogodak na utakmici i to lobom s ruba kaznenog prostora.
Sa sigurnih 2:0 Bijeli su malo stali na loptu i vrlo mirno i sigurno priveli utakmicu kraju za pobjedu u premijernom nastupu u UEFA Youth Leagueu, odnosno juniorskoj verziji Lige prvaka.
Uzvratni susret na rasporedu je 20. listopada i to će, nadamo se, biti samo rutinsko odrađivanje posla za Hajduk kojega bi u drugom kolu ‘Puta prvaka’ trebao čekati ipak malo ozbiljniji, ali nipošto neprolazan protivnik FK Minsk koji je u prvom susretu prvog kola u latvijskoj Jurmali svladao Daugavpils rezultatom 4:0.
Bilo kako bilo, možemo biti zadovoljni i predstavom i rezultatom koji su nam pružili juniori Hajduka u ovoj utakmici. Bez velikih poteškoća došli su do kapitalne prednosti i sada se ponovno okreću obvezama u domaćem prvenstvu, dok će europski izazovi, kao što smo rekli, doći na repertoar ponovno za tri tjedna.