Treća Jug – 7. kolo

Iznimno efikasno kolo je iza nas u kojem je palo 28 golova (18 u mreži gostiju). Na kraju je zabilježeno pet domaćih pobjeda, dvije pobjede gostiju i dva neriješena rezultata. Posebno u oko upadaju visoke pobjede Zadra (6:1), Splita (0:5), Jadrana (4:0) i Neretvanca (3:0), momčadi koje od samog početka kotiraju kao favoriti za vrh tablice. Lider prvenstva Hrvatski vitez se iz Sinja vratio s pobjedom, koja je podigla veliku buru zbog čudnog sudačkog kriterija.

RNK Split je ušao u pobjednički ritam, Uranija u Baškoj Vodi nije bila adekvatan protivnik. Crveni su zabili pet komada u mrežu vratara Guća, iako do kraja prvog poluvremena nije izgledalo da će se dogoditi „katastrofa“. Za Splitovce su zabijali: Luetić 38′ i 48′, Melvan 70′, Babić 84′ i Marino Kukoč 86′. Usprkos činjenici da je Hrvatski vitez u Sinj stigao kao lider, malo tko je mogao očekivati gostujući trobod. Domaći su nakon bolje igre došli do vodstva iz kaznenog udarca kojega je uspješno zabio Mastelić. Na kraju poluvremena burna završnica, crveni karton Grabovac (Junak) i gol Karla Torbarine za 1:1. U nastavku Junak s igračem manje ne odustaje od ofenzive, što ih je koštalo pogotka gostiju u režiji Rončevića. Isključen je i drugi igrač Junaka (Botica), pa je prevladala nervoza do kraja utakmice u najvećoj mjeri zbog odluka glavnog sudca koje su otvorile vrata pobjede za goste. Rončević je samo na isteku vremena drugi put pogodio za konačnih 1:3, u trenutku kada su domaći sve karte bacili na napad.

Kamen se još jednom pokazao kao tvrd domaćin, Sloga iz Mravinaca u naletu nije uspjela doći do pobjede. Završilo je za nogomet najnepopularnijim rezultatom 0:0. Remijem je završila i utakmica u Biogradu, u kojoj su gosti iz Metkovića vodili pogotkom Marija Marića iz kaznenog udarca. Primorac se vratio početkom nastavka nakon realizacije Nikole Marića koji je tek ušao na poluvremenu.

OSK je došao do domaće pobjede protiv GOŠK-a, već na samom početku utakmice, točni su bili Barać i Tadić. Do kraja se rezultat nije mijenjao iako su domaći imali više prigoda za povećanje vodstva. Jadran je protiv Zagore lako ostvario prednost od tri razlike u prvom dijelu (Mirko Marić i Dino Primorac dva puta), tako da je nastavak bio rutinski kada je pao četvrti pogodak u mreži gostiju (Romić). U Opuzenu su domaći poveli preko Dina Deaka iz kaznenog udarca u 17. minuti, ali se nisu uspjeli značajnije odlijepiti. Sve je bilo gotovo u drugom poluvremenu kada je Domagoj Topić zakucao za dva razlike, a Mario Popić potvrdio pobjedu. Zadar je popravio nišanske sprave i razbio Vodice (drugi visoki poraz), koje su istrčale bez nekoliko bitnih igrača. Banović je pogotkom u 2. minuti opustio momčad trenera Terkeša, a u nastavku su pala još dva gola (Vukadinović i Begonja). Kada je Begonja početkom nastavka zabio svoj drugi gol, pitanje pobjednika je bilo riješeno. Vlatko Blažević je povisio vodstvo na 5:0, nakon kojega Prpić smanjuje. U završnici je Brazilac De Abreu u svom debiju postavio konačan rezultat. Zadnja utakmica sedmog kola je odigrana na Klisu gdje je Uskok savladao Hrvace pogotkom Zvonimira Teklića (34′), što se pokazalo nepremostivom preprekom za goste.

Na vrhu tablice je Hrvatski vitez (18), prati ih Jadran (16), Neretvanac (14) i Sloga (13). Na dnu tablice je Urania, čija uprava se odlučila na promjenu trenera – Mijača je zamijenio Kalac. Vodice imaju svega pet bodova, a Kamen svega jedan više. U 8. kolu nas čekaju zanimljivi susreti, na jugu GOŠK dočekuje Jadran, Neretva – Zmaj, Split u Parku mladeži dočekuje Neretvanca, a u Posedarju se sastaju Hrvatski vitez (lider) i Uranija (fenjeraš). Ostali okršaji: Sloga – Junak, Vodice – Kamen, Hrvace – Zadar, Zagora – Uskok i Primorac – OSK.