2. HNL – 8. kolo

Odigrano je kolo u kojem su Croatija i Solin izvukli deblji kraj, a Dugopolje nastavilo pobjednički niz. Zmijavčani su teško stradali od Varaždina koji im je ugurao pet komada, Solinjani su protiv Rudeša upisali minimalan poraz, Dugopolje protiv Kustošije na domaćem terenu minimalnu pobjedu.

Croatija Zmijavci je pala u Varaždinu već nakon nekoliko početnih minuta. Golovi su padali u režiji Grgeca (7′), Teklića (14′), Herere (16′) i Senića (25′), do kraja poluvremena je samo Mijo Šabić smanjio na 4:1. Na teren je istrčala samo jedna momčad, domaći su potpuno nadigrali indisponirane goste koji su se raspali nakon serije odlazaka vratara Tomića po loptu u mrežu. Nastavak je bio rutinsko završavanje utakmice, domaći su autogolom Todorovića u 50. minuti samo potvrdili pobjedu. Croatija igra toplo-hladno, teško je predvidjeti što se može očekivati u svakoj idućoj utakmici, trener Srzić je uglavnom standardizirao momčad, ali nije i rezultat.

Dugopolje već šest utakmica ne zna za poraz, a u zadnje tri su zabilježene pobjede. Ovaj put je na stadionu Hrvatskih vitezova pala Kustošija. Bio je to okršaj igrača poniklih u Hajdukovoj Akademiji: Maganjić, Brnić i Jenjić (Dugopolje) – Kosić, Klarić i Unušić (Kustošija). Na kraju je pobjedu domaćima donio hitri Brnić u 69. minuti. Gosti nisu bili bez prigoda, ali se domaćima ne može uskratiti zasluženost pobjede.

Solin nije uspio u Zagrebu izvući više od minimalnog poraza. Rudeš je golom Kamge u 29. minuti došao do vrijedne pobjede koja ga drži na vrhu u utrci za 1. HNL koju su najavili na samom početku natjecanja. Za Solin nije igralo nekoliko važnih igrača koji čine osnovicu u defanzivnom pozicioniranju: Topić – Relota – Franić – Ninčević. Ipak, u ovoj utakmici je do izražaja došao jalovi napad, bez pravih prigoda za ugrožavanje vratiju domaćih. Na rasporedu je reprezentativna pauza koju će Solinjani iskoristiti za odmor pred nastavak natjecanja.

Dugopolje je na 3. mjestu samo bod u odnosu na vodeći dvojac Jarun i Rudeš. Croatija je na 9. mjestu s 11 bodova (tri manje od Dugopolja), dok je Solin negativnom serijom pao na 12. mjesto s 9 bodova u zonu ispadanja. U idućem kolu koje se igra 15.-17. listopada 2021. godine dalmatinski drugoligaši se sastaju s ekipama iz vrha: BSK – Dugopolje, Solin – Jarun i Croatia – Rudeš.