3. Jug – 8. kolo

Odličan nogomet je viđen u 8. kolu 3. HNL jug, što je dokaz da se radi o natjecanju u kojem se teško može previdjeti rezultat. Hrvatski vitez, Jadran i Split su očito u najboljoj formi, Junak i Zadar ne mogu ostvariti kontinuitet skupljanja bodova, Sloga se pokazala kao neugodan domaćin.

U derbiju kola koji je odigran na Parku mladeži Split je došao do tri boda sigurnom igrom koja ga nakon uvodnih kola bez bodova diže na ljestvici. Pao je konkurent iz Opuzena, nakon što je pogodio Luetić (9′) što je bilo presudno za kasniji tijek susreta. Gosti su pokušavali, trener Proleta je izmjenama u nastavku nastojao okrenuti rezultat. Ali do gola u 83. minuti su došli „radnici“ preko Luke Kapetanovića koji je ušao s klupe nekoliko minuta ranije. U sudačkoj nadoknadi za Opuzence je sviran kazneni udarac, kojega je uspješno realizirao iskusni Deak.

Jedna od sedam pobjeda domaćih je bila ona u Metkoviću, gdje je Neretva došla do tri boda pobjedom od 2:0, po jedan gol u svakom poluvremenu – Kožul (36′) i Rodin (78′). Momci trenera Lalića su imali nekoliko prigoda za preokret, ali se ispriječio vratar Petar Kozina uz lošiju realizaciju koja se pokazuje kao velika boljka kod Makarana. U utakmici prvoga i posljednjeg je pobijedio lider iz Posedarja. Vitezovi su već do 20 minute imali 2:0 golovima Ivana Brkića i Karla Torbarine iz kaznenog udarca. Na početku nastavka je vodstvo podebljao Smokrović. Kriza Uranije se nastavlja, i u ovom trenutku su se definitivno prometnuli kao glavni kandidat za ispadanje, iako je prerana faza za takvu kvalifikaciju. Junak je u Mravincima poveo golom Cikojevića, ali se onda razgoropadio Mislav Pezo koji s četiri gola do kraja poluvremena rješava pitanje pobjednika. Šokirani Sinjani su smanjili preko Jandreka, ali je tri razlike za Slogu vratio Marović iz kaznenog udarca. Vodice igraju toplo-hladno, nakon teških gostujućih poraza idu domaće pobjede. Ovaj put su igrali u punom sastavu što je osjetio Kamen, hat-trick je djelo mladog Josipa Sušića. Primorac je na domaćem terenu Kažimira i Silvija pobjedio OSK rezultatom 4:2 golovima Marića (13′), Ninčevića (16′), Klopp-a (56′) i Vodopije (83′). Gosti su u dva navrata smanjivali razliku preko Vidovića (52′) i (87′). U Hrvacama je pao Zadar nakon dobre predstave protiv Vodica u prethodnom kolu. Od gostiju se s obzirom na roster s kojim raspolažu očekivalo više tokom dosadašnjeg dijela sezone. Domaći su agresivnom igrom prisilili Zadrane na greške, što je rezultiralo pogotkom Milinovića (29′). Od tog trenutka su Hrvace kontrolom rezultata utjecale na tijek susreta, koji je završio još jednim golom domaćih u sudačkoj nadoknadi – Andrić (94′). Važno je istaknuti da je sudački kriterij išao na ruku domaćih koji su težili kontakt igri koju je glavni arbitar tolerirao.

Jedina pobjeda gostiju je zabilježena u Dubrovniku, gdje je Jadran golom Marka Musulina u 88. minuti došao do zaslužene pobjede. Gosti su i poveli u prvom dijelu susreta preko Raiča, ali je samo minutu kasnije izjednačio Anel Topuzović. U nastavku je bolja igra Pločana urodila s tri boda, jako važna u borbi za plasman u viši rang koji su na početku sezone i najavili. Gledatelji u Unešiću su nazočili jedinoj utakmici koja je završila remijem. Iako su domaći poveli golom Barade u prvom dijelu susreta, na kraju su gosti nakon kaznenog udarca koji je uspješno izveo Teklić vratili sve na početak.

Hrvatski vitez gazi dalje, a prati ga Jadran LP i Sloga kao i nakon prethodnog kola. Neretvanac, Split i Hrvace zatvaraju prvih šest mjesta koja su zanimljiva kao uvjet za jedinstveni treći rang. Uranija iz Baške Vode je i dalje na samo jednom bodu, a Kamen im bježi pet bodova. Iduće kolo započinje već u srijedu kada Zadar dočekuje Zagoru, zbog prijateljske utakmice Zadar – Hajduk koja je predviđena za vikend. Najzanimljiviji susret se igra u Opuzenu, gdje Neretvanac dočekuje lidera iz Posedarja. U makarskoj Zmaju na noge dolazi zahuktali RNK Split. U ostalim utakmicama se sastaju: OSK – Neretva, Jadran LP – Primorac, Uskok – GOŠK, Kamen – Hrvace, Junak – Vodice i Urania – Sloga.