Naši reprezentativci skromni u porazima svojih momčadi, Dončić i Jokić briljantni

NBA predsezona zahuktala se, a utakmice koje možemo pratiti zaista su na trenutke spektakularne. Ili smo se mi previše zaželjeli košarke ili nas stvarno čeka nevjerojatna sezona. Noćas je diljem Amerike odigrano sedam utakmica, a zvijezda večeri bio je Luka Dončić koji je Utah Jazzu našeg Bojana Bogdanovića ubacio 19 poena za svega 15 minuta na parketu, a Dallas je slavio rezultatom 111:101. Bogdanović ponovno nije igrao, trener Snyder ne želi riskirati eventualnu ozljedu i čuva ga kako bi naš reprezentativac početak sezone dočekao potpuno spreman.
No, iako nije bilo Bogdanovića, dva su hrvatska igrača bila u akciji. Prvi je na teren izašao Luka Šamanić u porazu svojih Spursa od Pistonsa. 21-godišnji igrač na parketu je proveo nešto manje od pet minuta i za to vrijeme uputio pet šuteva prema košu upisavši šest poena kojima je dodao po jedan skok i asistenciju.
Skroman učinak imao je i Ivica Zubac u porazu svojih Clippersa od Sacramenta. Kao startni centar odigrao je 14 minuta i za vrijeme provedeno na parketu ubacio sedam poena čemu je dodao četiri skoka.
Naizgled najzanimljiviji susret odigrali su noćas Phoenix Sunsi, prošlogodišnji finalisti, koji su na svom parketu ugostili Los Angeles Lakerse, jednog od najvećih favorita za osvajanje naslova, ali pravi je spektakl ipak izostao jer za goste nisu zaigrali LeBron James i Russell Westbrook pa su domaćini predvođeni DeAndreom Aytonom i Chrisom Paulom stigli do pobjede u utakmici koju svi vide kao vjerojatno finale zapadne konferencije.
Prvu predsezonsku utakmicu odigrao je i Nikola Jokić, aktualni MVP lige, a njegovi su Nuggetsi poraženi u tijesnoj utakmici u San Franciscu. Warriorsi su slavili 118:116, a srpski je košarkaš za 16 minuta na parketu ubacio 17 poena, a nastup je zaokružio double-double učinkom jer je uhvatio i 10 skokova. U domaćoj momčadi istaknuo se, očekivano, Stephen Curry koji je za 15 minuta na terenu ubilježio 14 poena i najavio da ćemo i dalje moći uživati u njegovim čarolijama.
Sve u svemu, košarkaši u najjačoj ligi svijeta svakim nas danom sve više uvjeravaju da nas čeka fantastična sezona, a nadamo se da će i naši igrači brzo naći formu da bi nam sve skupa bilo još zanimljivije pratiti.