Cibona i dalje stopostotna, nastavlja se agonija Zadra

Prvi ovosezonski hrvatski dvoboj u ABA ligi odigrali su sinoć u Višnjiku Zadar i Cibona. U potpuno drugačijem ozračju dočekale su momčadi ovu utakmicu, a da je jedna momčad u grču, a druga rasterećena moglo se vidjeti i na terenu. Zadar je, naime, krenuo s dva poraza i silno im je trebala pobjeda u ovoj utakmici, dok je Cibona u susret ušla potpuno opušteno s dvije pobjede iz dvije utakmice na kontu.
Svih 40 minuta susreta gledali smo egal utakmicu u kojoj se vodstvo izmjenjivalo puno puta, a na kraju su sretni i spretniji bili zagrebački Vukovi koji su nastavili svoj fantastičan niz i sada su na omjeru 3-0. Zadar je, s druge strane, nastavio crnu seriju i početak sezone, čini se, ponovno obećava grčevitu borbu za ostanak u ligi.
U susret je bolje krenuo Zadar predvođen Lukovićem, ali se Cibona koncem prve dionice ipak malo trgnula i stigla na četiri poena zaostatka.
Šut nije najbolje služio ni jedne ni druge, gledali smo seriju promašaja s obje strane, koševi su se teško postizali, ali ulog je jednostavno bio previsok. I druga nam je četvrtina donijela čvrstu igru, a na veliki je odmor s prednošću otišla domaća momčad. S 35:34 obje su momčadi mogle biti zadovoljne, a takav je rezultat gledateljima jamčio napet nastavak utakmice.
Baš kao i u prvoj četvrtini, i u trećoj je puno bolje izgledao Zadar. Nakon nešto manje od sedam minuta igre, na semaforu je svijetlilo +9 za domaću momčad, ali su se gosti nakon timeouta koji je pozvao trener Jovanović ponovno sabrali i ubacili u brzinu više, napravili seriju 8:0, potpuno zaustavili Zadrane i u zadnjih 10 minuta ušlo se s poenom prednosti za Perinčićevu momčad.
I posljednja je četvrtina bila uzbudljiva, a Cibona je pokazala da je jednostavno bolja momčad. Kada je bilo najpotrebnije pogađali su otvorene šuteve i odvojili se na pet poena prednosti što se na koncu pokazalo kao nedostižna prednost za Zadrane i s konačnih 68:67 upisali ovu vrlo važnu pobjedu.
Najbolji u redovima Zadra bio je sa 16 poena i sedam skokova Uroš Luković, Carter je ubacio 11 poena i uhvatio isto toliko skokova, a kod Cibone su se istaknuli Prkačin i Reuvers s 12 poena, a samo malo lošiji od njih u tom statističkom pokazatelju bili su Gegić i Radovčić koji su ubacili po 11.
Puno je upitnika iznad Zadra, loše otvaranje sezone morat će popraviti u nekoj od idućih utakmica što neće biti nimalo lako i možemo reći već sada da navijače čeka jedna duga i teška sezona. Cibona, pak, takvih problema za sada nema, ovakvo otvaranje sezone u ABA ligi nisu zamišljali ni najveći optimisti, ali lijepo je vidjeti da je barem jedan hrvatski klub donekle konkurentan u regionalnom društvu.