Split rutinski stigao do pobjede nad Goricom, već sutra gostuje u Podgorici

Košarkaši Splita upisali su sinoć treću prvenstvenu pobjedu. Na Gripe je stigla Gorica nakon teškog poraza od Cibone i čini se da se od njega još uvijek nije oporavila. Neizvjesnost je trajala početnih nekoliko minuta koliko se gostujuća momčad uspjela držati u egalu, a sve je nakon toga išlo na stranu Žutih.
Koliko je Split bio bolji najbolje će reći činjenica da je Subotićeva momčad sredinom druge četvrtine vodila rezultatom 45:26, ali su se gosti ipak pribrali pa se na odmor otišlo s deset poena prednosti za Split. U trećoj četvrtini Žuti su nastavili ‘bildati’ prednost pa su nakon 30 minuta igre imali 17 koševa prednosti da bi onda u posljednjoj dionici Gorica uspjela minimalno ublažiti poraz za konačnih 88:72.
Ono što moramo istaknuti kao negativnost jest ponovno mala minutaža Perasovića i Runjića koji su odigrali pet, odnosno tri minute, ali što je tu je. Visoka pobjeda je ostvarena pa sada igrači i stručni stožer rasterećeno mogu u Podgoricu na susret trećeg kola ABA lige.
Najbolji u redovima Žutih bili su Barič sa 17 te McLean i Perković s 15 poena, a dvocifreni su bili još Ukić i Vuko. Kod gostiju su se istakli Kalajžić i Baković sa 17 poena kojima je Kalajžić dodao i osam asistencija te Cvitković koji je ubacio 14 poena za 13 minuta na parketu, ali obrana gostiju jednostavno nije mogla odgovoriti napadu Splita.
Trener Žutih nije krio zadovoljstvo pobjedom.
– Malo smo slabije ušli u utakmicu i kada smo podigli intenzitet u obrani to nam je dalo lagane poene i dobili smo samopouzdanje. Tricu smo šutirali 64 posto, bilo je vrijeme da se otvori šut, kazao je Subotić.
Nezadovoljan zbog poraza, ali zadovoljan igrom bivšeg igrača Splita Mate Kalajžića bio je trener Gorice Josip Sesar.
– Utakmicu smo izgubili sredinom druge četvrtine zbog naše mekoće u igri i slabe agresivnosti na loptu. To je presudilo. Mi se nismo ni držali, to je bilo prividno, pokušavao sam razbijati ritam Splitu i kada su počeli preuzimati nismo se adaptirali na to i napravili su razliku. Sjajnu utakmicu odigrao je Mate Kalajžić, njegova je zasluga što nismo otišli na minus 30, rekao je Sesar.
Split ima razloga za zadovoljstvo, ali nema vremena za odmor. Već sutra je na rasporedu dvoboj protiv Budućnosti, a za tri dana Žuti idu u goste uzdrmanom Zadru u sklopu HT Premijer lige.