Split pružio fantastičan otpor favoriziranoj Budućnosti, briljirao Darko Bajo

Usprkos svim problemima u i oko kluba, KK Split se naočigled diže. Sinoć je tako momčad Srđana Subotića odigrala vrlo dobru utakmicu na gostovanju u Podgorici kod Budućnosti, jedne od najboljih momčadi lige, a crnogorski je prvak i aktualni viceprvak AdmiralBet ABA lige do pobjede stigao slomivši Žute tek u posljednjoj četvrtini susreta.
Split je u Podgoricu otputovao bez Shawna Jamesa i Roka Ukića, i zaista moramo reći da nismo imali prevelika očekivanja od ove utakmice. Nadali smo se samo rezultatu sličnijem onom s Partizanom nego sa Crvenom zvezdom jer zaista nije lijepo gubiti 30 i više razlike. I upravo to smo i dobili, a možda najvažnije od svega jest konačno buđenje Darka Baje i saznanje da Split može odigrati dobru utakmicu protiv jakih protivnika.
Da bi Žuti mogli odigrati korektnu utakmicu bilo je jasno već nakon prvih 10 minuta kada je zaostatak Splita bio pet poena, ali uz dopadljivu igru i govor tijela na terenu koji nije nagovještavao raspad u drugoj četvrtine. Slično se nastavilo i u drugoj dionici utakmice pa je Split na odmor otišao sa svega šest poena zaostatka čime su mogli biti zaista zadovoljni. Utakmica je, što se voli reći, bila ‘živa’, a Budućnost je morala povući još više da bi napokon slomila otpor Splita.
A to im za rukom nije pošlo ni u trećoj četvrtini. I ne samo da im nije pošlo za rukom nego je Split pokazao karakter i gard momčadi koju će se teško dobivati ove sezone, posebno momčadi slične kvalitete. Jer, otišla je Budućnost u jednom trenutku sredinom treće četvrtine na velikih +13 i kada se činilo da je samo pitanje kolikom će razlikom dobiti, cijela se momčad Splita trgnula i dovela Žute na samo dva poena zaostatka nakon 30 minuta igre. Pogađali su McLean, Bajo, Vuko, Runjić i Barič i u navijačima se probudila nada da bi Split možda mogao iznenaditi.
Od iznenađenja ipak nije bilo ništa, Budućnost je uspjela pokazati da je i dalje ipak puno kvalitetnija momčad i polagano su u posljednjoj četvrtini lomili Splita. Na kraju su stigli do pobjede 75:66 za drugo slavlje u ovoj sezoni. Split ostaje bez pobjede, jedini uz Zadar i Mornara, ali dojam je puno bolji nego na samom otvaranju sezone.
Najbolji u redovima pobjednika bio je Marko Jagodić Kuridža, bivši igrač Cibone i Crvene zvezde koji je upisao 18 poena i osam skokova, a vrlo dobar bio je i Cobbs s 12 ubačaja. U redovima Splita impresivan je bio Darko Bajo s 20 poena i devet skokova, a 12 poena i pet asistencija dodao je i Nejc Barič.
Žuti nastavljaju s ludim ritmom, već sutra slijedi gostovanje u Zadru u sklopu hrvatskog prvenstva, onda 15. na Gripe dolazi Sonik, drugi zadarski prvoligaš, a samo dan kasnije Žute čeka važan dvoboj protiv Studentskog centra iz Podgorice u kojem se nadamo prvom slavlju u regionalnom natjecanju.