Jadran deklasirao Mladost u Zagrebu, slijede kvalifikacije za Ligu prvaka s istim protivnikom

Kao što smo napisali nakon ždrijeba posljednje runde kvalifikacija u kojem je Jadran izvukao zagrebačku Mladost, dva su velika rivala pred sobom imala tri međusobna susreta u samo tjedan dana. Prvi čin trilogije igran je sinoć u Zagrebu, a u zaostalom susretu drugog kola prvenstva Hrvatske Jadran je uvjerljivo svladao Zagrepčane i pokazao da će ove godine biti prvi favorit za osvajanje domaćih trofeja, ali i da bi u Ligi prvaka mogao igrati važnu ulogu.
Aktualni prvaci Hrvatske doživjeli su nakon trofejne sezone veliki odljev igrača, a najbolje je to iskoristio baš splitski Jadran koji je u svoje redove doveo Harkova i Bukića.
Sinoćnja utakmica bila je lišena bilo kakve neizvjesnosti, a da je Jadran jednostavno za nekoliko klasa bolja momčad bilo je vidljivo od prve sekunde u bazenu.
Prva četvrtina završila je rezultatom 3:2 u korist Jadrana, a onda su igrači Mile Smodlake dodali gas i u drugoj dionici zabili pet pogodaka, ne primivši pritom niti jedan pogodak. 8:2 na semaforu svijetlilo je nakon 16 minuta igre i bilo je samo pitanje kolikom će razlikom splitska momčad deklasirati zagrebačku.
U efikasnoj trećoj četvrtini palo je čak 10 pogodaka, a Jadran je vodio s visokih osam razlike. U posljednju su dionicu dvoboja obje momčadi ušle puno opuštenije pa je ona završila neodlučeno 1:1 za konačnu pobjedu Jadrana 15:7.
Najbolji u redovima pobjedničke momčadi bili su Burić i Marinić-Kragić s po četiri pogotka, a po dva su dodali Harkov, Šetka i Dužević. Kod domaćina su se istaknuli Lazić i Rakovac s po dva pogotka.
Sve u svemu, utakmica je završila baš kako smo i očekivali te sada sa sigurnošću možemo reći da Jadran ne bi trebao imati nikakvih problema u kvalifikacijskom dvoboju. Početak sezone kao iz snova nastavit će se i u sljedeća dva dvoboja, nemamo nikakvu dilemu, a s obzirom na to kako momčad izgleda u ovoj fazi sezone, čini se da bismo mogli imati puno razloga za slavlje u idućih par mjeseci.