Rijeka i Dinamo remizirali u sjajnoj utakmici na Rujevici, domaćini prosuli tri gola prednosti

Dvoboj Rijeke i Dinama i Rijeke apsolutno je opravdao epitet derbija kola. Njihova prva ovosezonska utakmica bila je uistinu ‘ljepotica kola’, a čini nam se da će tako biti i s današnjom utakmicom. Prvog dana kolovoza, u sklopu trećeg kola, ove su dvije momčadi na Maksimiru remizirale rezultatom 3:3, a istim je rezultatom završila i večerašnja utakmica čime je Rijeka zadržala vodstvo na prvenstvenoj ljestvici s bodom i utakmicom više od Dinama.
Ali, da nam je netko nakon 45 minuta rekao da će ova utakmica završiti tim rezultatom, rekli bismo mu da je lud. Domaćin je, na dobro ispunjenoj Rujevici vodio 3:0 protiv Dinama, a da je još koja lopta završila iza Livakovića, nitko ne bi mogao ništa reći.
Golijada je počela već u sedmoj minuti utakmice kada je Ampem fantastično povukao kontru sa svoje polovice i uposlio Drmića koji fantastičnim udarcem svladava Livakovića za vodstvo domaćina 1:0.
U 38. minuti isti se igrač sjajno snašao u petercu Dinama nakon loše reakcije Livakovića i pogodio za 2:0 i veliko slavlje Rijeke. A Dinamo se nije ni snašao nakon drugog gola, a Livaković je još jednom morao vaditi loptu iz svog gola. Murić je izveo slobodan udarac, ovog je puta osim Livakovića očajno reagirala i Dinamova obrana, a Velkovski je pogodio za nevjerojatnih 3:0. Nakon samo 41 minute igre, Rijeka je imala ogromnu, činilo se po viđenom, i nedostižnu prednost.
Vidjevši da mu u igri ništa ne funkcionira, trener Modrih Damir Krznar odmah je na početku drugog dijela napravio tri promjene. Umjesto Lauritsena, Leovca i Čopa na teren su ušli Šutalo, Menalo i Andrić, a Dinamo je brzo došao do daha.
Dinamo je prvi gol u velikom povratku zabio u 58. minuti. Vučkić je u kaznenom prostoru neoprezno zakačio Šutala, a Bruno Petković bio je neumoljiv s bijele točke. Gosti su zagospodarili terenom, a do novog su pogotka ponovno stigli s bijele točke. Velkovski je igrao rukom u kaznenom prostoru, a Pajač je nakon pregleda snimke dosudio najstrožu kaznu. Petković je na gotovo isti način prevario Zlomislića i Dinamo je bio na korak do potpunog povratka.
U 71. minuti dogodio se možda i prijelomni trenutak utakmice. Luka Menalo je krvnički startao na Ampema s dvije noge, po pravilima igre i zdravom razumu morao je dobiti crveni karton, ali je Pajač pokazao samo žuti i Dinamu poklonio igrača do kraja utakmice.
Činilo se da je Dinamo u 74. minuti stigao i do izjednačenja kada je pogodio Oršić, ali je Pajač nakon pregleda snimke gol poništio zbog prekršaja Ivanušeca.
No, kako to obično biva, Dinamo se ipak vratio. Nakon lijepog centaršuta Ristovskog Andrić je bio najviši u skoku i pogodio je glavom za konačnih 3:3.
Kada sve zbrojimo i oduzmemo, gledali smo vrlo dobar derbi iza kojeg će, ipak, ostati repovi zbog suđenja. Rijeka i Dinamo po drugi su put podijelili bodove pa sada Osijek i Hajduk sutra imaju priliku uhvatiti korak s dvojcem koji je danas odigrao svoju utakmicu.