Jadran stigao na korak do Lige prvaka, Mladost pala drugi puta u tri dana

Kao što je zaostala utakmica drugog kola prvenstva Hrvatske u vaterpolu dala naslutiti Jadran će preko Mladosti lakoćom ući u Ligu prvaka. 15:7 od srijede bio je jasan pokazatelj kolika je razlika u kvaliteti ovih momčadi, a sinoćnjih 14:7 za splitsku momčad samo je još jednom potvrdilo da će Jadran ove sezone biti glavni favorit za domaće trofeje, a sigurni smo da će imati što reći i u Europi.
Na bazenu u Poljudu jučer ipak nije sve krenulo glatko kao u Zagrebu. Rakovac i Dašić dobro su otvorili susret za mladostaše u prvoj četvrtini, a Jadran je uspio poentirati samo iz peterca koji je realizirao Jerko Marinić-Kragić. No, već u drugoj dionici dvoboja igrači Jadran oslobodili su se pritiska i pokazali tko je gazda u bazenu.
U prve dvije minute stigli su do izjednačenja pogocima bivših mladostaša Bukića i Harkova, a kada je kapetan Anđelo Šetka pogodio za vodstvo Jadrana, povratka Mladosti više nije bilo.
Razlika je konstantno rasla, a domaćini su u posljednju četvrtinu ušli s četiri razlike, potom dodali još malo gasa za konačnu visoku pobjedu i gotovo osiguran prolaz u grupnu fazu Lige prvaka.
Najefikasniji u redovima Jadrana bili su Dobud i Butić s po tri postignuta pogotka, dok su po dva dodali Marinić-Kragić, Harkov i Šetka. U gostujućoj momčadi istaknuli su se spominjani Dašić i Rakovac s dva pogotka, a po jednom su mrežu tresli Lazić, Vrbnjak i Bajić.
Jadran je, dakle, stigao na koračić od ulaska u Ligu prvaka što je bio i prvi cilj u ovoj sezoni. U srijedu sada samo treba potvrditi ovu prednost u Zagrebu, u što uopće ne sumnjamo, a onda se ponovno okrenuti domaćim obvezama u kojima se od Jadrana očekuje puno. Prema prikazanom u dosadašnjem dijelu sezone, Jadran će definitivno biti prvi favorit za domaće trofeje.
U ostalim utakmicama posljednjeg kruga kvalifikacija Crvena zvezda je u Savoni slavila rezultatom 9:8 i napravili velik korak prema grupnoj fazi, OSC iz Budimpešte je razbio Szolnoka 15:6, a Brescia Barcelonu 17:13 u gostima, pa su baš kao i Jadran jednom nogom već u skupinama ovosezonske Lige prvaka.