Uzbudljivo kolo HNL-a je iza nas, Osijek se poravnao na vrhu ljestvice s Rijekom

Iza nas je 12. kolo HT Prve HNL. Gledali smo uzbudljivo kolo s tri remija u prva dana, a onda su jučer Osijek i Šibenik s 2:0 svladali Slaven Belupa i Hajduka.

Počelo je u petak dvobojem Hrvatskog dragovoljca i Lokomotive. Dvije zagrebačke momčadi koje inače igraju na istom stadionu remizirali su rezultatom 2:2 čime je Hrvatski dragovoljac stigao do svog šestog boda i izjednačio se sa Slavenom.

Gostujuća momčad, a to je u petak službeno bila Lokomotiva, brzo je stigla do velike prednosti, što je, možemo to reći, bilo potpuno očekivano s obzirom na snagu jedne i druge momčadi. Prvo je u devetoj minuti pogodio Kulenović nakon dodavanja Miličevića za 1:0, a svoju je drugu asistenciju Miličević zaradio samo osam minuta kasnije kada se u strijelce upisao Kačavenda.
Izgledalo je u tim trenucima da je Lokomotiva na dobrom putu da odnese pun plijen iz ove utakmice.

Ipak, momčad Dragovoljca se nije predavala i do smanjenja su stigli u 30. minuti kada je Mersinaj prevario vratara Dinama na posudbi u Lokomotivi, Nevistića, i tračak nade se pojavio za domaću momčad.

Do boda su stigli golom Lukića iz 58. minute, a Lokomotivi nije pomoglo ni to što su od 78. minute igrali s igračem više kada je pocrvenio Pasariček.

Drugi susret kola igrali su Gorica i Istra 1961, a baš kao i prvi i ovaj je završio remijem. Goricu je u vodstvo doveo Mlinar autogolom u 12. minuti utakmice, da bi konačnih 1:1 postavio Bande u 53. minuti dvoboja.

Istra je ovim remijem pobjegla Slaven Belupu i Hrvatskom dragovoljcu na pet bodova prednosti i sada će sigurno puno opuštenije čekati nastavak prvenstva.

Što se tiče utakmice Rijeke i Dinama, o njoj smo opširnije pisali već u subotu pa ćemo samo napomenuti još jednom da je završila rezultatom 3:3 nakon što je Rijeka na poluvremenu vodila 3:0.

Opširnije smo pisali sinoć i o Hajdukovom porazu na Šubićevcu pa nam je za kraj ostao samo dvoboj Slaven Belupa i Osijeka koji je momčad iz grada na Dravi riješila u svoju korist rezultatom 2:0, a pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvom poluvremenu jer je najprije pogodio Hiroš u 22. minuti, a potom i Nejašmić u samo završnici prvog dijela. Rezultat se do kraja nije mijenjao pa su Osječani upisali vrijednu pobjedu i time se bodovno izjednačili na vrhu s Rijekom.

Nakon nepunih 12 odigranih kola (Dinamo ima dvije, a Rijeka, Istra, Lokomotiva i Hajduk po jednu utakmicu manje) na vrhu su s 24 boda Rijeka i Osijek, Dinamo ima bod manje, dok je Hajduk na 20.

Jamac je to da nas čeka uzbudljivo i kvalitetno prvenstvo, nadamo se, do samoga kraja.