Zadar ubilježio četvrti poraz u ABA ligi, Zvezda protiv Cedevite -16 pretvorila u +15

Ni u četvrtom pokušaju KK Zadar nije uspio doći do prve pobjede u ABA ligi. Nakon poraza od Partizana, Studentskog Centra i Cibone, ovog se puta kao nepremostiva prepreka pokazala slovenska Krka. U Novom Mestu je momčad Ivana Perinčića poražena rezultatom 80:66.

Od samog starta utakmice Krka je bila u prednosti koju su samo povećavali kako je utakmica odmicala pa su pet poena prednosti s kraja prve dionice utakmice pretvorili u 10 razlike na poluvremenu.

Pritisnuo je Zadar u trećoj četvrtini, u tri navrata čak i stigao na samo šest poena zaostatka i onda se krajem te dionice i početkom posljednje dogodio veliki raspad i domaćini su serijom 11:0 otišli na 68:50, prednost koju Zadar više nikako nije mogao stići.

Uspjeli su još jednom dobrom serijom ponovno doći na 10 poena zaostatka, ali to je bilo otprilike to. Domaćini su rutinski priveli utakmicu kraju i slavili s 80:66.

Najbolji u redovima pobjednika bili su Stavrov s 20 poena, Stipčević s 19 i Macura sa 17, dok su u redovima Zadra najbolji dojam ostavili Vuković s 15 i Jordano s 10 poena. Zaigrao je za Zadrane i Pavle Marčinković koji je za 32 minute na parketu ostvario osam poena i četiri skoka.

Zadar se tim porazom pridružio Splitu na omjeru 0:4, a a otprilike dva sata kasnije jednima i drugima pridružio se i barski Mornar koji je u Beogradu poražen od FMP 83:81, a treba napomenuti da je crnogorska momčad u jednom trenutku imala čak 12 poena prednosti, ali su se Beograđani sabrali i na koncu u zanimljivoj završnici stigli do treće pobjede.

U srpskom dvoboju između Borca i Mege, momčad iz Čačka slavila je rezultatom 80:68, dok je u derbiju kola Crvena zvezda na svom parketu svladala Cedevitu Olimpiju 79:64. Ovako visoka pobjeda može zavarati jer je Zvezda ključnu prednost stekla tek u posljednjoj četvrtini koju je dobila 14 razlike, a sredinom druge dionice Cedevita je imala nevjerojatnih +16. Ipak, Crveno-beli su do poravnanja stigli već do poluvremena i onda se u trećoj četvrtini vodila velika bitka, da bi jedini regionalni euroligaš u posljednjoj četvrtini ipak pokazao da je bolja momčad i zasluženo slavio.

Nakon četiri odigrana kola ABA lige na vrhu se nalazi Partizan kao jedina stopostotna momčad, dok su na dnu, nažalost dva hrvatska kluba. Zadru i Splitu sigurno nije lako i morat će pod hitno naći pobjedničku formulu da bi se što prije digli s dna i izbjegli najgori scenarij.