U sinoćnjih smo osam utakmica Lige prvaka vidjeli 35 golova, Šerif napokon izgubio

Nakon dva uvodna kola Lige prvaka u kojima smo svjedočili brojnim iznenađenjima, sinoćnji susreti trećeg kola prošli su u skladu s očekivanjima. Svi izraziti favoriti stigli su do pobjeda, a u utakmicama koje su najavljivane kao neizvjesne, ničija pobjeda ili eventualni remi ne može se nazvati iznenađenjem.

Još jedan kuriozitet jučerašnjih utakmica jest taj da nismo svjedočili niti jednom remiju. Vidjeli smo četiri pobjede domaćina i četiri pobjede gostiju, a sve je krenulo dvjema gostujućim pobjedama na utakmicama koje su počele u ranijem terminu, od 18:45.
Manchester City opravdao je ulogu favorita protiv Club Bruggea koji je u prva dva kola napravio iznenađenja protiv PSG-a i RB Leipziga. Za treće, ono koje bismo definitivno nazvali najvećim, Belgijci jednostavno nisu imali snage. Zapravo, nisu imali kvalitete za više od poraza koji ih je snašao. Dugo su gosti lomili otpor čvrstih domaćina, ali kada je Cancelo poentirao u 30. minuti bilo je jasno da je samo pitanje broja golova koje će City postići. Prednost je do poluvremena udvostručio Mahrez s bijele točke, a onda su u drugom dijelu pogodili još Walker i Palmer. Utješni gol za domaćine zabio je sjajni Vanaken, a konačnih 5:1 postavio je Mahrez svojim drugim zgoditkom.

Golijadu smo vidjeli i u drugom ranom dvoboju u kojem je lisabonski Sporting razbio Bešiktaš našeg Domagoja Vide s čak 4:1 u Istanbulu. Već u prvom dijelu vidjeli smo četiri pogotka i odličan nogomet. Poveli su gosti pogotkom Coatesa u 15. minuti, a stvari je na početak vratio Larin u 24. minuti utakmice. Međutim, Coates ponovno vraća prednost gostima samo tri minute kasnije da bi Sarabia u 44. bio precizan s bijele točke za povećanje vodstva gostiju. Trudili su se domaćini koji su imali posjed lopte u drugom dijelu nešto napraviti, ali Sporting je rutinski priveo utakmicu kraju. Konačnih 4:1 postavio je Paulinho u 89. minuti.

Veliku i važnu pobjedu ostvario je Ajax koji je u Amsterdamu svladao Borussiju s čak 4:0. Nizozemci su tako zauzeli prvo mjesto s maksimalnim učinkom, a kako trenutno izgledaju ne bismo se iznenadili da ponovno odu daleko baš kao i prije par sezona kada ih je u polufinalu zaustavio Tottenham. Blind, Antony i Haller pogađali su mrežu gostiju, a prvi pogodak djelo je Marca Reusa koji je zabio u svoju mrežu.

Sjajan smo dvoboj gledali i u Parizu. PSG je nakon preokreta svladao RB Leipzig koji je ovim porazom sve dalje od nokaut faze Lige prvaka, a neće im biti lako domoći se ni Europa lige. Domaćini su poveli nakon sjajne kontre koju je realizirao Mbappe, gosti preokreću pogocima Silve i Mukiele, a onda Lionel Messi s dva pogotka vraća stvari na svoje mjesto i svojoj momčadi donosi tri važna boda.

Ništa manje uzbudljiv dvoboj odigrali su u Madridu Atletico i Liverpool. Nakon samo 13 minuta igre Kloppova je momčad vodila 2:0 pogocima Salaha i Keite, da bi Griezmann do poluvremena vratio stvari na početak. Francuski je reprezentativac u 52. minuti dobio i crveni karton nakon neopreznog i grubog prekršaja, a igrača više Englezi su uspjeli iskoristiti u 78. minuti kada je s bijele točke precizan bio Salah za pobjedu svoje momčadi.

U susretu iste skupine Porto je s minimalnih 1:0 slavio protiv Milana i time talijansku momčad prikovao za dno, a jedini je pogodak postigao Diaz u 65. minuti.

A stvari na svoje mjesto polako, ali sigurno dolaze i u skupini u kojoj su svi od Intera i Reala očekivali lagan prolazak. Inter je uspio zaustaviti seriju Šerifa slavivši sinoć na svom terenu 3:1, dok je Real razbio Šahtara s čak 5:0 te se tako poravnao s moldavskom momčadi na vrhu ljestvice.

U sinoćnjih smo osam utakmica vidjeli čak 35 pogodaka pa se možemo samo nadati da ćemo u takvom vatrometu moći uživati i večeras, ali i u nastavku Lige prvaka.