Hajdukovi juniori još jednom svladali Škendiju i izborili drugo kolo juniorske Lige prvaka

Lijep dan splitskog sporta, 20. listopada, započeli su juniori Hajduka. Oni su, dakle, jučer slavili i u uzvratnoj utakmici prvog kola UEFA Youth Leaguea protiv predstavnika Sjeverne Makedonije, Škendije i tako potvrdili plasman u drugo kolo juniorske Lige prvaka gdje će igrati protiv bjeloruskog Minska. Dan će, nekoliko sati iza njih, dovršiti Jadran, ali o tome u drugom tekstu.

Ponovno su mladići Marijana Budimira jučer pokazali da su puno kvalitetnija momčad, pa iako su gosti poveli pogotkom Hamze u 29. minuti susreta, pitanje ukupnog pobjednika nije dolazilo u pitanje niti u jednom trenutku susreta.

Naprotiv, Bijeli su već do poluvremena okrenuli susret u svoju korist. Najprije je Antunović u 31. minuti poravnao rezultat da bi Filip Čuić svojim trećim pogotkom u dvije utakmice u 40. Splićanima donio prednost.

Dominirao je Hajduk i nakon vodstva, ali s mirnih ukupnih 4:1 zaista nije bilo potrebe da se juri novi gol. Strpljiva igra i očita razlika u kvaliteti na naplatu su došle u 80. minuti utakmice kada je konačnih 3:1 postavio sjajni Brkljača te je Hajduk na taj način s ukupnih 5:1 izborio drugo kolo ovog natjecanja.

A tamo ih čeka bjeloruski FK Minsk koji je i u drugoj utakmici slavio protiv latvijskog predstavnika Daugavpils te s ukupnih 6:0 izborio nastup protiv našeg kluba. Prvi je susret na rasporedu 3. studenog na Poljudu, dok će se uzvrat igrati tri tjedna kasnije u glavnom gradu Bjelorusije.