Pašalićev gol nedovoljan za pobjedu Atalante, ukupno sedam Hrvata igralo u sinoćnjim utakmicama

Nije bilo kao u utorak, ali ni protekla večer u Ligi prvaka nije nas razočarala. Veliki preokret Manchester Uniteda, visoke pobjede Chelseaja i Bayerna i prva pobjeda Barcelone obilježili su drugi dan trećeg kola grupne faze ovosezonske Lige prvaka.

Program su otvorili Barcelona i Dinamo Kijev te Red Bull Salzburg i Wolfsburg. Barcelona je napokon stigla do prve pobjede pogotkom Piquea u 36. minuti, ali i dalje ne ostavljaju dojam momčadi koja može ozbiljno zaprijetiti najboljima ove sezone. Ipak, možda im je baš ovakva sezona trebala da napokon naprave rez i ponovno se okrenu proizvodnji igrača, načinu rada koji ih je i doveo na vrh Europe.

Druga je utakmica za nas zapravo bila puno zanimljivija jer je za Red Bull od prve minute igrao naš Luka Sučić, a svoj debi za austrijske prvake upisao je i Roko Šimić koji je u igru ušao u 87. minuti. Ovaj je dvojac neosporno budućnost hrvatskog nogometa i lijepo je vidjeti da igraju ulogu u pohodu svog kluba na plasman među 16 najboljih u Europi. Austrijska je momčad svladala njemačku rezultatom 3:1, dva je pogotka zabio Okafor, a jedan Adeyemi, dok je za goste pogodio Nmecha.

Visoke su pobjede, napisali smo, ostvarili Bayern i Chelsea. Aktualni je prvak Europe lakoćom svladao Malmo koji zaista nije dorastao protivnik tako moćnoj momčadi kao što su londonski ‘Plavci’. Jorginho dva puta s bijele točke te Christensen i Havertz napunili su mrežu Šveđana, za koje je igrao naš Mirko Čolak, do vrha. Mateo Kovačić nije ulazio u igru.

Ništa bolje od Malmoa nije prošla ni Benfica. Oni su ipak puno duže odolijevali napadima Bavaraca, ali jednom kada je krenulo, stajanja nije bilo. Od 70. do 84. minute Bayern je zabio četiri pogotka i tako stigao do treće pobjede u skupini te su sada jednom nogom već u osmini finala. Dva puta Sane, jednom Lewandowski i autogol Evertona presudili su Portugalcima koji će se, kako stvari stoje, s Barcelonom boriti za drugo mjesto u skupini. Napomenimo i da je naš reprezentativac Stanišić ušao u drugom dijelu.

Grbić u startnoj postavi Lillea, Rakitić ušao za Sevillu. To je najbitnije iz susreta odigranog u Francuskoj jer golova nije bilo. Ali, moglo ih je biti. Grbić je branio vrlo dobro, iz utakmice u utakmicu je sve bolji i to nas jako veseli. Ovakav je rezultat, jasno, najviše odgovarao Red Bullu koji sada drugoplasiranoj Sevilli bježi četiri boda, a Lilleu i Wolfsburgu čak pet.

U susretu Young Boysa i Villarreala vidjeli smo čak pet golova, a aktualni osvajač Europa lige slavio je rezultatom 4:1 i tako se izjednačio s Atalantom koja je u uzbudljivom susretu prosula 2:0 na Old Traffordu. Nakon samo 29 minuta talijanska je momčad pogocima Pašalića i Demirala imala vodstvo od 2:0, ali se United budi u drugom dijelu i do 75. minute pogocima Rashforda i Maguirea stigao do izjednačenja. Engleskoj je momčadi pobjedu donio Cristiano Ronaldo pogotkom u 81. minuti.

Treću pobjedu, baš kao i Bayern, upisao je i Juventus koji je slavio u Sankt Petersburgu protiv Zenita, a pogodak vrijedan tri boda zabio je Kukuševski u 86. minuti susreta.