Rijeka izgubila od Lokomotive i propustila priliku pobjeći konkurentima

Rijeka i Lokomotiva odigrale su jučer na Rujevici zaostali dvoboj 4. kola HT Prve HNL koji je odgođen zbog europskih obaveza Rijeke u kolovoziu, a Lokomotiva je iznenađujuće stigla do pobjede 2:1 i onemogućila Rijeci da se odvoji od pratnje.

U strijelce se prvi upisao Miličević u 16. minuti. Sjajno je probio po lijevoj strani napada i centrirao. Ili pucao. To što je on htio vrlo vjerojatno zna samo on, ali lopta je završila iza Zlomislića, gol je ispao spektakularan i Lokomotiva je vodila 1:0.

Napadala je Rijeka, pokušavala svim silama izjednačiti, ali u toj namjeri nisu uspijevali. Ali uspio je Dabro povisiti na 2:0. Najbolji strijelac Druge HNL u prošloj sezoni nastavlja igrati u dobroj formi pa je tako jučer sjajno iskoristio ubačaj Aliyua za svoj četvrti prvoligaški gol ove sezone.

Nadu domaćinima vratio je Drmić svojim 10. pogotkom ove sezone u 83. minuti, a nadomak izjednačenja ostali su u 93. kada je isti igrač pogodio gredu.

Lokomotiva se ovom pobjedom probila na peto mjesto, a Rijeka je ostala vodeća s 24, koliko ima i drugoplasirani Osijek, dok treći Dinamo ima bod, ali i dvije utakmice manje.