Solin teško stradao u Sesvetama, Croatia i Dugopolje upisali pobjede nakon preokreta

Dalmatinski drugoligaši su u desetom kolu pokazali nekoliko lica, Solin je teško poražen, Croatia na gostovanju preokretom stigla do tri boda, a isto je ostvarilo Dugopolje u posljednjim minutama.

Solin je teško stradao na gostovanju u Sesvetama. Domaći su suverenom igrom i s dva puta po 2:0 po poluvremenu zasluženo ostvarili pobjedu (Cortes, Mijatović / Vujanić, Bičanić). Igrači Solina nisu u niti jednom trenutku bili u situaciji da promijene tijek utakmice, a čak je visio još uvjerljiviji poraz. Pred trenerom Ivanom Matićem su utakmice u kojima se momčad mora vratiti na razinu s početka sezone, u suprotnom će uprava kluba sigurno posegnuti za promjenom prvog trenera kako bi razdrmala momčad.

Croatia je odigrala jako dobru utakmicu punu preokreta – „ljepotica 10. kola“. Jarun je kao domaćin s neskrivenim ambicijama za sam vrh imao imperativ pobjeđivanja, ali poveli su gosti preko Tomislava Mrkonjića u 8. minuti. Vrlo dobra momčad Jerka Leke se nije predavala, do kraja poluvremena su izjednačili preko Filipa Dujmovića, a početkom nastavka i preokrenuli preko Marka Brkića. Kod gostiju su se ključnim pokazale izmjene i ulazak Ivana Dujmovića, Domagoja Marušića i Ante Ćapina koji je prvo izjednačio u 66. minuti, a na samom kraju utakmice donio i pobjedu. Jarun je stiskao i tražio pobjedu, a Croatia je zabijala i uzela puni plijen.

Dugopolje je također došlo do sretne / spretne pobjede na domaćem terenu. U Zadnjim minutama je bod izgubila mlada momčad Dinamo II. koju vodi trener Igor Cvitanović. Gosti su rano i poveli golom Jakova-Antona Vasilja iz 10. minute, ali se za igrače trenera Harija Vukasa može reći da su karakterno odgovorili što nije bio slučaj u ranim kolima. Vidljivo je da su bijeli dobili na sigurnosti i samopouzdanju, pa je time nakon pritiska stiglo poravnanje preko Igora Čerine potkraj prvog poluvremena. Bolju igru su pokazali domaći i u nastavku i imali niz prigoda preko ofenzivne linije za preokret, a on je stigao u samoj završnici kada je opet egzekutor bio stoper Čerina. Dugopolje se pobjedom vratilo na pobjedničke staze, momčad izgleda sve bolje i da nije bilo traženja prvih nekoliko kola sada bi bili na drugoligaškom vrhu.

Dugopolje i Croatia dijele treću i četvrtu poziciju (17 bodova), samo su tri boda iza vodećeg BSK-a, i jedan bod iza drugoplasiranog Rudeša. Solin je nastavio u gubitničkom tonu i s deset bodova u deset kola drži 16. mjesto što ga vodi u niži rang. Upravo se u idućem kolu igra dalmatinski derbi između Solina i Dugopolja, dok Croatia u Zmijavcima dočekuje Sesvete.