Split zaledio Osječane na -38, slijedi nekoliko dana odmora pa Zabok

Težak poraz od Igokee nije na košarkašima Splita ostavio traga ako je suditi po onome što smo jučer gledali u dvorani Gradski vrt u Osijeku. Vrijednosnice Osijek kotiraju kao nezgodna momčad koja uvijek može zagorčati život onim najboljima, ali sinoćnja je utakmica bila sušta suprotnost tome. Split je, naime, slavio s nevjerojatnih 38 razlike, 104:66.

Da je momčad Srđana Subotića bolji protivnik u ovom srazu znali su svi koji prate košarku. Ipak, da će pobjeda biti ostvarena ovolikom razlikom nisu se nadali ni najveći optimisti iz navijačkih redova KK Splita.

Od prve sekunde Žuti su se postavili kao oni koje se pita sve na parketu pa su već do kraja prve četvrtine vodili 13 razlike da bi prednost samo rasla i na poluvremenu iznosila 23 razlike.

U jednom je trenutku u trećoj dionici utakmice Split imamo prednost od nevjerojatnih 63:29 i čak su i najvjerniji fanovi Vrijednosnica počeli strahovati od debakla epskih razmjera. No, onda su se domaćini ipak malo probudili, Split je počeo igrati opuštenije tako da je konačnih 38 razlike još i dobro za osječku momčad. Dojma smo da bi Split mogao slaviti i sa 50-60 poena prednosti da mu je tako visoka pobjeda bila nužna.

Najučinkovitiji u redovima Splita bio je McLean s 25 poena, 17 je dodao Perasović, a po 14 su ubacili Čampara i Bajo, dok su domaćine predvodili Lisica s 18 te Makoi i Kunay s po 15 ubačaja.

Žuti su sada na omjeru 6-1 nalaze se na vodećoj poziciji u prvenstvu Hrvatske, a iduću utakmicu igraju na svom parketu, 29. listopada protiv Zaboka.