Hajduk rutinski svladao Belišće i izborio plasman u četvrtfinale Kupa

Za razliku od prvog kola kupa u kojem ja Hajduk puno teže od očekivanog izbacio Primorac iz Biograda na Moru, drugi protivnik u ovosezonskom izdanju, Belišće, nije bilo toliko tvrd orah i Bijeli su rutinskom pobjedom 5:1 izborili plasman među osam najboljih momčadi koje će se boriti za Rabuzinovo sunce.

Otvaranje utakmice za Hajduk je bilo kao iz najljepših želja. Već u četvrtoj minuti Bijeli su stigli do vodstva kada je nakon karambola u petercu domaćina Damjanović nehotično uposlio usamljenog Livaju koji nije imao težak posao. S metra udaljenosti samo je ugurao loptu u mrežu vratara Stanića i Hajduk je imao 1:0.

No, tek što se krenulo s centra, domaćini su izjednačili. Anočić se ‘prošetao’ do Hajdukovog kaznenog prostora odmah nakon izvođenja, Katić mu je zakasnio u blok i bivši mladi reprezentativac Hrvatske matirao je Subašića za 1:1. Notirajmo i to da je trener Gustafsson u početnu jedanaestorku uvrstio legendarnog vratara Vatrenih koji je tako ponovno čuvao mrežu Hajduka nakon gotovo 10 godina.

Lomio je Hajduk u nastavku prvog dijela uporne domaćine, napadao svim raspoloživim snagama, a do novog vodstva Bijeli su stigli u 35. minuti kada je prekrasno pogodio Ljubičić nakon dobre akcije koju su odradili Čolina i Sahiti. Bio je to drugi pogodak Ljubičića u ovoj sezoni u kupu Hrvatske jer je on zabio i u Biogradu kada je Hajduk njegovim pogotkom osigurao prolaz dalje.

S 2:1 se otišlo i na odmor, a Hajduk se iz svlačionice vratio odlučan što prije dovršiti posao. To im je pošlo za nogom u samo dvije minute. Najprije je u 56. pogodio Livaja iz slobodnog udarca, a da Ljubičić u međusobnom natjecanju poravna na 2:2 omogućio je upravo Livaja. Mladi reprezentativac Hrvatske zatresao je mrežu u 57. minuti na asistenciju današnjeg kapetana Bijelih.

No, Bijeli tu nisu stali. Izgubljeno samopouzdanje i golgetersku pauzu treba nadoknaditi, a to je najbolje učiniti kada se pruži prilika da se igra s nedoraslim protivnikom kakvo Belišće, uz dužno poštovanje, stvarno je. Svoj hattrick kompletirao je Marko Livaja u 68. minuti kada je pogodio nakon dodavanja Biuka.

Trudili su se i jedni i drugi postići još pokoji pogodak, ali ostalo je 5:1 za Hajduk. Belišće je jedan dan živjelo lijep san, a sada se vraćaju u realnost 3. HNL istok u kojoj se trenutno nalaze na drugoj poziciji sa samo tri boda zaostatka za Vukovarom, dok Hajduka u nedjelju čeka gostovanje u Koprivnici gdje se pobjeda nameće kao imperativ.