Siromašno kolo u 3. HNL jug: čak pet remija i samo 11 pogodaka u devet utakmica

Jedanaest golova u devet utakmica je siromašan učinak trećeligaških jugaša u 11. kolu. Čak pet susreta je završilo neriješenim rezultatom, a samo je Neretva odnijela tri boda u srazu s favoritom iz Ploča. Domaće pobjede su odnijeli Zadar, Kamen i Uskok, ovo nije bilo kolo momčadi koje su na samom vrhu tablice.

Regularnom kolu je prethodila zaostala utakmica u Opuzenu, gdje je Neretvanac nakon preokreta savladao tvrdi Hrvatski vitez 3:1. Gosti su poveli nakon kornera preko Ivana Tokića (64′) koji je glavom sproveo loptu u mrežu iz doslovno jedine prigode. Ali domaći su serijom od tri gola preokrenuli susret – zabijali su Mihaljević (68′), Čuljak (75′) i Ivano Čepo (83′) nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca.

Zadar je u derbiju Zadarske županije zasluženo pobijedio Primorac iz Biograda. Sve je načeo Jure Jerbić u 19 min., a pobjedu potvrdio Vlatko Blažević u nastavku utakmice. Gosti su imali svoje prigode, ali bez situacija u kojima bi okrenuli rezultat. Veliki favorit u srazu Uskoka i OSK-a je bio domaćin, ali se igralo u egalu sve do 72. minute kada je iz kaznenog udarca precizan bio Zvonimir Teklić. Kamen je u Podbablju došao do pobjede golom Marina Jonjića u 5. minuti. Grgica Kovač je trener koji zna sačuvati pozitivan rezultat, posebno jer je momčad orijentirana na obrambeni segment.

U dolini Neretve je odigran zanimljiv derbi iz kojega su gosti iz Metkovića izašli kao pobjednici. Iako je većinu susreta Jadran imao inicijativu i šanse, zatresla se njihova mreža i to autogolom Stojanca (33′). Nakon prednosti igrači trenera Svaguše su čuvali rezultat discipliniranom igrom i tražili prigodu iz kontre.

Dvije su utakmice završile nepopularnim rezultatom 0:0, Junak – Zagora i Split – Hrvatski vitez. U obje utakmice su domaći pokazali više. Junak je neposredno prije utakmice promijenio trenera, Dario Sablić je podnio ostavku, a zamijenio ga je iskusni Mirko Labrović, ali ipak nije pomoglo plavima da savladaju discipliniranu Zagoru. Radnički nogometni klub Split nije uspio savladati „Vitezove“ – hit prvenstva. U tvrdoj utakmici su mreže ostale netaknute, iako su Splićani imali niz prigoda, posebno iz prekida.

Urania je u Baškoj Vodi stigla do drugog boda, odigravši s Hrvacama 1:1. Gosti su poveli u nastavku golom Rončevića (66′), ali su domaći nakon pritiska u zadnjim minutama susreta preko Filipa Ercegovića došli do boda kojim su barem prekinuli seriju negativnih rezultata. Istim rezultatom je završila utakmica Zmaj – Sloga, nakon koje mogu biti zadovoljniji gosti iako su vodili golom Marovića (18′). U nastavku su se crveni vratili golom iz kaznenog udarca kojega je postigao veteran Danijel Rašić.

Neretvanac nije stigao do druge pobjede da domaćem terenu u proteklom tjednu. Iako su poveli preko igrača s klupe (Čuljak 58′), igrači iz Opuzena nisu izdržali – golom Ivana Marića (67′), Vodičani su došli do gostujućeg boda.

Jadran i Hrvatski vitez dijele prvu poziciju s 25 bodova, a Sloga je i dalje iza s dva boda manje. Slijede Neretvanac i Split (18), Neretva i Hrvace (17), Uskok (16), te GOŠK (15). U donjem dijelu su Primorac, Zadar i Zagora (14), Junak (13), Kamen i Vodice (12), te Zmaj (11). Na samom dnu OSK (7) i Urania (2) već osjetno zaostaju, pa ih čeka teška borba za ostanak.

Derbi se igra u Mravincima gdje Sloga dočekuje Split, Hrvatski vitez opet ide na teško gostovanje u dolinu Neretve. GOŠK igra proti Junaka koji s promjenom trenera nije izazvao šok, a Jadran ima domaći popravni protiv Uskoka. Ostali parovi su: Vodice – Zmaj, Hrvace – Neretvanac, Zagora – Urania, Primorac – Kamen i OSK – Zadar.