Osijek i Slaven Belupo pridružili se Hajduku u četvrtfinalu Kupa, danas doznajemo još četiri sudionika

O pobjedi Hajduka u Belišću pisali smo opširnije sinoć, ali osim tog dvoboja odigrala su se jučer još dva dvoboja u Hrvatskom nogometnom kupu.

Prvi su na teren izišli nogometaši Rudeša i Osijeka, aktualni viceprvaci Druge i Prve HNL. Trener Osječana Nenad Bjelica nije htio ništa riskirati i u Zagreb je poveo gotovo najjači sastav što mu se na koncu i isplatilo. Dugo su momci iz grada na Dravi lomili čvrste domaćine, a onda je u 55. minuti Fiolić napokon probio mladog vratara Rudeša Kralja. Točku na i stavio je u 71. minuti Ramon Mierez koji je tako prekinuo golgeterski post koji je trajao dva mjeseca pa se sada Osječani nadaju da bi to mogao značiti njegov povratak u formu. Doduše, Mierez je morao ranije izići s terena zbog ozljede, ali prema prvim saznanjima s argentinskim bi napadačem sve trebalo biti u redu.

Nakon te utakmice, rekli smo, igrali su Belišće i Hajduk, a posljednji koji su jučer igrali svoju utakmicu osmine finala Kupa bili su nogometaši Šibenika i Slaven Belupa. Bio je to njihov drugi duel u samo par dana, a i ovaj je, kao i onaj prvenstveni završio bez pobjednika 1:1. Krstanović je goste doveo u vodstvo pogotkom s bijele točke u 68. minuti, a istom je mjerom uzvratio Ćurić u drugoj minuti sudačke nadoknade. Ipak, kako se radi o kupu, morali smo dobiti pobjednika, a to je boljim izvođenjem jedanaesteraca bio Slaven Belupo koji se tako pridružio Osijeku i Hajduku. Ono što je možda još važnije za Slaven jest činjenica da izgledaju kao da podižu formu i da bi uskoro možda mogli mirnije zaploviti Prvom HNL.

Danas su na rasporedu još četiri utakmice. Dinamo gostuje kod BSK-a u Bijelom Brdu, Gorica dočekuje Mladost iz Ždralova, Istra u istarskom dvoboju gostuje kod Rudara iz Labina, dok Lokomotiva putuje u Varaždin. Posljednju utakmicu osmine finala kupa odigrat će NK Oriolik iz Oriovca i Rijeka pa je prema rasporedu vrlo izgledno da ćemo u četvrtfinalu kupa imati osam prvoligaša.