field grass sport foot

Bez iznenađenja u Kupu: Dinamo se dugo mučio protiv vodeće momčadi Druge HNL, Istra preokrenula u lokalnom derbiju

Ni drugi dan osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa nije donio iznenađenja, svi prvoligaši prošli su dalje i osigurali mjesto među osam najboljih, ali ne može se reći da niželigaši nisu imali šanse.

Prvi su na terene izišli BSK iz Bijelog Brda, sela udaljenog petnaestak kilometara od Osijeka i Dinamo te Gorica i Mladost iz Ždralova, mjesta smještenog kraj Bjelovara.

Hrvatski je prvak mrežu vodeće momčadi Druge HNL zatresao već u drugoj minuti. Gojak je poslao Đilasa da vadi loptu iz mreže, Modri su imali start iz snova, a svi oni koji su sanjali iznenađenje i uzbudljivu utakmicu, brzo su dobili hladan tuš. Ili ipak ne?

Vjerovali ili ne, BSK je u samo tri minute igre, od 33. do 36, uspio preokrenuti rezultat u svoju korist. Najprije Gbane, a potom i Čikvar matirali su kapetana Dinama u jučerašnjoj utakmici, Danijela Zagorca i domaćini su senzacionalno vodili 2:1. Ipak, do poluvremena je Andrić uspio poravnati rezultat na 2:2 i s tim se rezultatom otišlo na odmor.

Drugo je poluvrijeme ponovno donijelo mnogo uzbuđenja, a pobjedu je Dinamu osigurao Mislav Oršić prekrasnim pogotkom direktno iz kornera u 71. minuti. Usprkos prolasku, sada se već slobodno može reći da je Dinamo upao u krizu igre i pred Krznarom je puno posla u nastavku sezone.

U drugoj utakmici prvog termina Gorica se mučila protiv Mladosti u prvom poluvremenu, a onda su najprije Stojanovski iz kaznenog udarca u 48. minuti i potom Šroler uspjeli slomiti uporne goste i osigurati svojoj momčadi plasman u četvrtfinale i pobjedu 2:0.

Istim rezultatom kojim je Dinamo svladao BSK pobijedile su Istra i Lokomotiva. Istrani su u lokalnom derbiju preokretom svladali Rudar iz Labina uz dva pogotka Diona Drene Belje, mladog hrvatskog reprezentativca koji igra sve bolje na posudbi iz Osijeka, dok je Lokomotiva slavila protiv Varaždina, donedavnog prvoligaša. Pogodak odluke postigao je sjajni Kačavenda, još jedan mladi hrvatski reprezentativac koji oduševljava igrama iz utakmice u utakmicu.

Sedam je, dakle, utakmica osmine finala Kupa odigrano. Sedam pobjeda prvoligaša, a očekuje se i pobjeda Rijeke u Oriovcu za dva tjedna. Osam ćemo, vjerojatno, prvoligaša imati u završnici, a ždrijeb četvrtfinala Kupa je već sutra i bit će zanimljivo vidjeti koga će kuglice spojiti i hoće li Hajduk i njegovi navijači napokon dočekati kup utakmicu na Poljudu.