Olmissum u uzbudljivoj utakmici svladao prvake Srbije, već večeras mogu proći među 16 najboljih momčadi Europe

Pisali smo jučer da bi dvoboj hrvatskog prvaka Olmissuma i beogradskog FON-a mogao biti ključan za određivanje putnika među 16 najboljih momčadi u Europi. Kao što znate, samo pobjednik omiške skupine Glavne runde prolazi u Elitnu rundu Lige prvaka, a naša je momčad sinoć nakon velike borbe rezultatom 3:1 svladala srpske prvake i napravila veliki korak prema zadanom cilju.

U odličnoj atmosferi vrlo dobro popunjene dvorane Ribnjak u Omišu domaćine je u vodstvo doveo Antonio Sekulić pogotkom u petoj minuti susreta. Redale su se prilike na obje strane, uživali smo zaista u fantastičnom futsalu, ali su na visini zadatka bili i Bilandžić i Josimović, sjajni vratari jučerašnjih protivnika, pa se na odmor otišlo s vodstvom Olmissuma od 1:0.

I baš kao što je gol pao u petoj minuti prvog poluvremena, pao je i u petoj minuti drugog dijela. Perišić je odigrao dijagonalu iz kornera, a Kristijan Postružin je sjajno pogodio iz voleja s nekih desetak metara za vodstvo Omišana 2:0.

Za razliku od prvog dijela u kojemu su momčadi bile podjednake, možemo čak reći da su gosti bili i mrvicu opasniji, drugo je poluvrijeme bilo potpuno na strani naše momčadi. No, srpski se prvak dobro branio i čak u 39. minute, osamdeset sekundi prije kraja dvoboja uspio smanjiti na 2:1. Sa šest igrača u polju uspjeli su zagospodariti terenom, a napokon je pogodio Milosavljević. Neizvjesnost se vratila u utakmicu, ali onda je pred sam kraj, sekundu do posljednjeg zvižduka loptu presjekao Perišić i pogodio za 3:1 i veliko slavlje našeg predstavnika.

Sljedeći susret Olmissuma na rasporedu je već danas kada će Omišani od 20 sati odmjeriti snage s austrijskim prvakom, momčadi Diamant iz Linza koja je u prvom susretu skupine svladala armenski Leo rezultatom 5:4. Prođe li sve prema očekivanjima, odnosno pobijedi li FON Armence, a Olmissum Austrijance, slavlje će moći početi već večeras jer bi u tom slučaju Omišani osigurali plasman među 16 najbolji momčadi Europe.